SİYONİST GÜÇLER NAKAB'TA GÖSTERİCİLERE SALDIRDI

Filistin'in 1948'de işgal edilmiş bölgesinin güney kesiminde yer alan Nakab vahasında işgal rejiminin, arazi gasbı ve insanları göçe zorlama politikalarına karşı verilen barışçıl gösteriye işgal güçleri yine müdahalede bulundu.  

Görüntülenme: 151 Tarih: 14 Ocak 2022 14:22
SİYONİST GÜÇLER NAKAB'TA GÖSTERİCİLERE SALDIRDI

İşgal altındaki Nakab vahasında yer alan Sa'vetu'l-Atraş köyü kavşağında dün (13 Ocak Perşembe) akşam saatlerinde işgal rejiminin Filistinlilerin arazilerini tahrip etme uygulamalarını protesto amacıyla düzenlenen ve büyük bir kalabalığın katıldığı gösteriye işgal güçleri müdahalede bulundu. İşgal güçlerinin müdahalede aynı zamanda bazı kişileri gözaltına aldığı bildirildi. 

İşgal güçleri bu bölgede dört günden beri üst üste baskınlar ve saldırılar düzenledi. Bu baskın ve saldırılarda aralarında kadınların ve çocukların da bulunduğu onlarca kişiyi gözaltına aldı. Ayrıca işgal güçleri baskınlarında ve gösterilere yönelik müdahalelerinde çok sayıda plastik mermi, ses ve gaz bombası kullanarak birçok kişinin yaralanmasına veya bombaların yaydığı gazlardan etkilenmesine neden oldu. 

Filistin halkı da işgal rejiminin baskı ve şiddet uygulamalarına karşı ve haklarına sahip çıkmak için mücadeleyi artırma çağrıları yaptı. 

İsrail işgal rejimi En-Nakab'daki Filistinlileri nüfusa kaydetmeyerek, buranın asıl yerlileri durumundaki bu insanların bölgenin ahalisinden olmadıklarını ileri sürerek kendilerini oradan çıkarmaya çalışıyor. Bu yüzden işgal polisi sürekli onları takip ediyor. Zaman zaman köylerini basarak bütün meskenleri yerle bir etmek suretiyle onları oradan çıkmaya zorluyor. Ancak işgal rejiminin tüm zorlamalarına rağmen Nakab bölgesindeki Filistinliler yurtlarında kalmak için mücadelelerini sürdürüyorlar. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar