İŞGALCİ İSRAİL CEBELU SUBEYH'TE YOLLARI TAHRİP ETTİ

 

Görüntülenme: 80 Tarih: 13 Ocak 2022 14:04
İŞGALCİ İSRAİL CEBELU SUBEYH'TE YOLLARI TAHRİP ETTİ

İşgal rejiminin buldozerleri bugün (13 Ocak Perşembe) Batı Şeria'nın kuzey kesiminde yer alan Beyta kasabasındaki Cebelu Subeyh'te, yahudileştirme ve arazi gasbı faaliyetlerini protesto amacıyla haftalık olarak her Cuma düzenlenen gösterileri engelleme çalışmaları için bir hazırlık olarak söz konusu mıntıkaya çıkan yolları tahrip etti. 

Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre işgal güçleri Cebelu Subeyh'e bitişik alanlara baskın düzenleyerek buldozerlerle, buraya çıkan bütün yolları tahrip etmeye ve yolların üzerine toprak kütleler dökmeye başladı. 

İşgal rejiminin bu yolları kapatmasının amacı, Cuma günü düzenlenecek gösteriye katılacak gençlerin ve olaylarda yaralanması muhtemel kişileri almaya gelecek ambulansların ulaşmasını engellemek olduğu belirtildi. 

Bu bölgede, siyonist işgal rejiminin yahudileştirme ve gasp faaliyetlerine karşı her Cuma haftalık olarak gösteri düzenleniyor ve işgal güçleri bütün gösterilere müdahale ediyor. İşgal güçlerinin müdahaleleri ise çatışmalara ve yaralanmalara neden oluyor. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar