ŞEHİT ÖMER ABDÜLMECİD ESAD BUGÜN HAKK'A UĞURLANDI

Dün (12 Ocak Çarşamba) sabah, Batı Şeria'daki Ramallah şehrinin  kuzeyindeki Cilcilya köyünde işgal güçleri tarafından darp edilerek şehit edilen 80 yaşındaki Ömer Abdülmecid Esad'ın cenazesi bugün öğle namazının ardından köyünde düzenlenen ve büyük bir kalabalığın katıldığı törenin ardından toprağa verildi.  

Görüntülenme: 65 Tarih: 13 Ocak 2022 13:10
ŞEHİT ÖMER ABDÜLMECİD ESAD BUGÜN HAKK'A UĞURLANDI

Ramallah'taki Filistin Sağlık Merkezi'nden alınan cenaze, şehit edilen zatın köyünün kabristanına nakledildi.

Törene katılanlar attıkları sloganlarda işgal rejiminin vahşi tutumuna tepkilerini dile getirdi ve şehidin intikamının alınmasını talep ettiler.   

Ömer Abdülmecid Esad siyonist işgal güçlerinin kendisini şiddetle darp etmesi sonucu hayatını kaybetmişti. 

Köyün ahalisi siyonist işgal güçlerinin Esad'ın yaşını ve sağlık durumunu nazarı dikkate almadan üzerine vahşice saldırdıklarını ve kendisini şiddetle darp ettiklerini dile getirdi. 

Ahali, işgal güçlerinin evine baskın düzenledikten sonra üzerine saldırdıkları yaşlı şahsın sonra bileklerine kelepçe vurduklarını, gözlerini bağladıklarını ve hayatını kaybetmesine kadar o şekilde yerde beklettiklerini, sonra da çekilip gittiklerini belirtti. 

5 Ocak Çarşamba günü de işgal polisine ait bir kamyon, 70 yaşındaki Süleyman El-Hezalin isimli Filistinliye kasten çarparak ağır bir şekilde yaralanmasına sebep olmuştu. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar