BAE'DEN SİYONİST İSRAİL'E TAZİYE

İşgal rejimi kaynakları, Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed'in işgal rejimi ‘İsrail’ Cumhurbaşkanı Ishak Herzog'un annesinin ölümüyle ilgili taziyelerini sunmak için bir telefon görüşmesi yaptığını bildirdi. 

Görüntülenme: 81 Tarih: 13 Ocak 2022 13:40
BAE'DEN SİYONİST İSRAİL'E TAZİYE

İşgal altındaki Filistin ve Birleşik Arap Emirlikleri medyası, Abu Dabi Veliaht Prensi'nin Siyonist rejimin Cumhurbaşkanı ile telefon görüşmesi yaptığını bildirdi.

İşgal basınından Yedioth Ahronoth’un haberlere göre işgal rejimi lideri İshak Herzog'un annesi dün Çarşamba günü öldü.

Rapora göre, Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed el-Nahyan, siyonist rejimin liderini telefonla aradı ve taziyelerini iletti.

BAE Haber Ajansı'na (Wam) göre, Siyonist rejimin başı "Şeyh Muhammed bin Zayed'e samimi duyguları için teşekkür etti ve BAE ve halkına daha fazla ilerleme ve refah diledi."

Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed'in Ishak Herzog ile yaptığı telefon görüşmesi, ABD Başkanı Donald Trump döneminde BAE ile siyonist rejim arasındaki ilişkileri normalleştirmek için bir uzlaşma anlaşmasının imzalanmasından bu yana Abu Dabi ve Tel Aviv yetkilileri arasındaki ilişkilerin güçlendiği bir zamanda gerçekleşti. 

rasthaber

Yorumlar