LÜBNAN FİLİSTİN DAVASINI DESTEKLİYOR

Lübnan cumhurbaşkanı, ülkesinin Filistin davasını desteklediğini ve Filistin halkının barış ve huzur içinde ve bağımsız bir devlet içinde yaşaması gerektiğini belirtti. 

Görüntülenme: 55 Tarih: 13 Ocak 2022 12:47
LÜBNAN FİLİSTİN DAVASINI DESTEKLİYOR

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, Cibril el-Racub başkanlığındaki Fetih Hareketi Merkez Komitesi'nden bir heyet ile Beyrut'taki Bab'da Sarayı'nda bir araya geldi ve hareketin Filistin halkı arasındaki birliği güçlendirme çabalarına övgüde bulundu.

El-Neşre haber ajansının bildirdiğine göre, Mişel Avn, "Lübnan her zaman Filistin halkının ve onların meşru haklarının, özellikle mültecilerin geri dönme ve bağımsız bir devlet kurma hakkının yanında yer aldı ve uluslararası ve bölgesel forumlarda her zaman Filistin meselesine öncelik verdi. Lübnan, Filistin halkının bağımsız bir ülkede barış ve huzur içinde yaşayacağına inanmaya devam edecektir." açıklamasında bulundu.

Filistin Fetih Hareketi Merkez Komitesi sekreteri Cibril el-Racub ise, Cumhurbaşkanı  Mişel Avn ve Lübnan halkına bir mesajı olduğunu belirterek, "Filistinlilerin Lübnan'daki varlığı her zaman bir sükunet ve istikrar kaynağı olmuştur ve Filistin halkı Lübnanlıların iyi misafirperverliğini takdir etmektedir." dedi.

Cibril el-Racub, yaptığı açıklamanın devamında, "Filistin liderliği, uluslararası örgütler ve Birleşmiş Milletler, Filistin ulusal birliğinin sağlanması ve halk direnişinin geliştirilmesi dahil olmak üzere üç farklı yönde Filistin halkının haklarını geri kazanmak için çalışıyor.” dedi.

Cibril el-Racub, geçtiğimiz gün el-Meyadin haber sitesine verdiği röportajda, Suriye'ye Arap Birliği'ne dönmesi çağrısında bulunarak şöyle dedi: "Suriye'nin Arap Birliği'ne dönmesi gerektiğini defalarca açık ve gizli olarak ifade ettik."

rasthaber

Yorumlar