HAMAS'TAN CİBRİL ER-RECUB'UN İDDİALARINA TEPKİ

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Hüseyin Ebu Kuveyk, Fetih örgütü liderlerinden Cibril Er-Recub'un Hamas'a ve liderlerine yönelik tamamen tutarsız iddialarla ve çarpıtmalarla dolu çirkin açıklamalarından dolayı tepki gösterdi.  

Görüntülenme: 311 Tarih: 13 Ocak 2022 16:18
HAMAS'TAN CİBRİL ER-RECUB'UN İDDİALARINA TEPKİ

Al-Hurriya News tarafından yayınlanan basın açıklamasında Ebu Kuveyk, Er-Recub'e; "Bütün bunları söyleme ihtiyacı duyman Hamas'ın ilkelerine ve haklarına sahip çıkması, direniş seçeneğine bağlı kalması, taviz vermeyi, işgali tanımayı, masa başı çözüm ve uluslararası yasallık gerekçesine sığınarak haklardan vazgeçmeyi reddetmesi sebebiyle midir?" sorusunu sordu. 

Ebu Kuveyk, Cibril'e yönelttiği sorularında ayrıca şu ifadelere yer verdi: "Sizin masa başı çözüm uğrunda sarf ettiğiniz otuz yıl Filistin davasına ne kazandırdı? Oysa bu yürüyüşte Kudüs'ü, vatan toprağını, sınırları, mültecileri ve vadedilen devleti kaybettiniz. İşgalcilerin yerleşim faaliyetleri bu süreçte işgal tarihinde görülenin onlarca katına çıkarak devam etti."

Hamas'ı politik olgunluktan yoksun olmakla suçlayan Er-Recub'a Ebu Kuveyk; "Sizin politik olgunluğunuz, işgal devletini meşru saymak, ilişkileri normalleştirmek ve Filistin'in dörtte üçünü feda etmek midir?" sorusunu sordu. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar