BUGÜN FİLİSTİNLİ ESİRLERLE DAYANIŞMA GÜNÜ

 

Görüntülenme: 101 Tarih: 11 Ocak 2022 13:42
BUGÜN FİLİSTİNLİ ESİRLERLE DAYANIŞMA GÜNÜ

Esirlerin davalarıyla ilgilenen sivil toplum kuruluşlarının ve İslami ve ulusal oluşumların ileri gelenleri dün (10 Aralık Pazartesi) akşam saatlerinde düzenlediği basın toplantısında, bugünün işgal zindanlarındaki Filistinli esirlere destek için ulusal dayanışma günü ilan edildiği duyuruldu. 

Quds Press haber ajansının yayınladığı basın açıklamasında esirlerle dayanışma günü münasebetiyle düzenlenecek etkinlikler hakkında bir program da verildi. Bu amaçla Filistin'in tüm şehirlerinde Uluslararası Kızılhaç Teşkilatı'nın merkezlerinin önünde gösteriler düzenleneceği belirtildi. 

Dün Filistinli kanser hastası esir Nasır Ebu Hamid'e destek amaçlı muhtelif gösteriler de düzenlendi. Şu an İsrail'in Barzilai Hastanesi'nde yoğun bakım altında olan Nasır Ebu Hamid'in sağlık durumunun çok kötü olduğu ve hayatının ciddi şekilde tehlikede olduğu belirtildi. 

İslami Direniş Hareketi (Hamas)'ın "Buluşma Yerimiz Kudüs" isimli listesinin adayları arasında yer alan ve 9 ay idari tutuklu olarak esaret altında tutulduktan sonra dün özgürlüğüne kavuşan Nacih Asi de özgürlüğüne kavuşmasından sonra yaptığı açıklamada esirlerin çok zor şartlarda yaşadıklarını ve işgal yönetiminin kasıtlı tıbbi ihmalinin artarak devam ettiğini belirtti. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar