HALİD EL BETAŞ: DİRENİŞ SÜRECEK

İslami Cihad Hareketi'nin Siyasi Büro üyesi Halid El-Betaş, destek verenlerin az olmasına, bazı Arap ülkelerinin işgal rejimiyle normalleşmeyi sürdürmelerine ve Filistin Yönetimi ile işgal rejimi arasında güvenlik işbirliğinin devam etmesine rağmen yine de direnişin süreceğini vurguladı.  

Görüntülenme: 116 Tarih: 08 Ocak 2022 13:40
HALİD EL BETAŞ: DİRENİŞ SÜRECEK

El-Betaş bu konudaki açıklamasını, dün (6 Aralık Perşembe) akşam, Filistin Ulusal Şehit Günü'nün ihyası münasebetiyle Gazze'de düzenlenen programdaki konuşmasında yaptı. 

El-Betaş, Filistin'in kurtarılmasının direnişten başka bir yolunun bulunmadığını, işgalciyle mücadelenin son bulmadığını, Filistin toprakları üzerinde işgal devam ettiği sürece de son bulmayacağını vurguladı. 

El-Betaş bu arada, Filistin Yönetimi'ni de esirlerin ve şehitlerin ailelerine yönelik tüm ayrımcı politikalarına son vermeye ve uzun süreden beride askıda tutulan dosyalarını sonuçlandırmaya çağırdı. 

El-Betaş ayrıca, maruz kaldığı hastalık yüzünden hayatı tehlikede olan esir Nasır Ebu Hamid'e de destek verilmesini talep ederek onun başına gelecek her şeyden siyonist işgal rejiminin sorumlu olacağını hatırlattı. 

El-Betaş, idari tutuklama uygulamasına son verilmesini isteyerek siyonist düşmanla savaşın devam ettiğini belirtti.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar