MUSA EBU MERZUK'TAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Yurt Dışı Teşkilatı Başkan Yardımcısı Dr. Musa Ebu Merzuk, dışarıdan gelen birtakım baskıların ve koşulan şartların Filistinlilerin aralarında birlik sağlamalarını engellediğini dile getirdi.  

Görüntülenme: 212 Tarih: 09 Aralık 2021 13:23
MUSA EBU MERZUK'TAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Bu günlerde beraberindeki bir heyetle birlikte Rusya'nın başkenti Moskova'da bulunan Ebu Merzuk, Russia Today kanalına yaptığı açıklamada, Hamas'ın İngiltere'ye karşı onu terör listesine almasını haklı çıkaracak hiçbir şey yapmadığını ifade etti. 

Ebu Merzuk; "Mısır'ın sorumluluklarını yerine getirmekte kusur etmesinden dolayı ona sitem etmemiz ise kardeşin kardeşe sitemidir." ifadesini kullandı. 

Ebu Merzuk, Arapları topraklarından çıkaran, onlara haksızlık eden ve gelişme sağlamalarını engelleyen işgal rejimiyle ilişkilerini normalleştirmenin hiçbir Arabın yararına olamayacağını vurguladı. 

Ebu Merzuk, Arap ülkelerinin işgal rejimiyle ilişkilerini normalleştirmelerinin, Arap dünyasıyla İsrail arasındaki kavgayı Arap-İran kavgasına dönüştürmek isteyen ABD'nin baskıları sonucu gerçekleştiği iddiasında bulundu. 

Filistin Yönetimi'nin İsrail işgal rejimini tanımakla ve onunla Oslo Anlaşması imzalamakla hata ettiğini belirten Ebu Merzuk, esir takası konusuna da değinerek kendilerinin hemen yarın bu takası gerçekleştirmeye hazır olduklarını ancak işgal rejiminin tutumunun buna engel teşkil ettiğini vurguladı. Kırılgan durumdaki İsrail hükümetinin çalışmalarının Knesset (parlamento) tarafından engellendiğini ifade etti. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar