İNGİLİZ PARLAMENTOSU HAMAS HAKKINDA BEKLENEN KARARINI VERDİ

İngiliz Parlamentosu Cuma günü Filistin İslami Direniş Hareketi'ni (Hamas) devam eden Filistin karşıtı politikaları ve Siyonist rejime desteğinin bir parçası olarak terör örgütü ilan etmeyi kabul etti. 

Görüntülenme: 519 Tarih: 27 Kasım 2021 13:16
İNGİLİZ PARLAMENTOSU HAMAS HAKKINDA BEKLENEN KARARINI VERDİ

Fars Haber Ajansı'na göre, İngiliz Parlamentosu'nun onayı ile Filistin İslami Direniş Hareketi İngiltere'de resmen terör örgütü haline geldi ve bu ülkedeki tüm faaliyetleri yasaklanacak.

Geçen Cuma günü, İngiliz hükümeti, işgalci Siyonist rejime hizmet çerçevesinde, Filistin İslami Direniş Hareketi'ni (Hamas) terör örgütü listesine aldı. 

Bu arada Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), İngiliz hükümetinin  kararını eleştiren bir açıklama yaparak, İngiliz kararının işgalci Siyonist rejimden yana olduğunu vurguladı.

Hamas, Filistin halkına ve İngiltere ile Avrupa'daki Filistin davasının destekçilerine, Londra'nın Filistin İslami Direniş Hareketi'ne karşı kararını kınama çağrısında bulundu.

Son yıllarda Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) direnişini artırmış ve çok sayıda füze denemesi ve askeri tatbikat yaparak Siyonist rejime karşı caydırıcılık yapmıştır.

parstoday

Yorumlar