ÜST DÜZEY AVRUPALI DİPLOMATLAR GAZZE'DE

Üst düzey Avrupalı diplomatlardan oluşan bir heyet bugün (24 Kasım Çarşamba), işgal rejiminin 15 yıla yakın süredir uyguladığı abluka nedeniyle yaşanan insani sorunları yerinde gözlemlemek amacıyla Gazze Şeridi'ne ulaştı.  

Görüntülenme: 108 Tarih: 24 Kasım 2021 13:39
ÜST DÜZEY AVRUPALI DİPLOMATLAR GAZZE'DE

Yerel kaynaklar Avrupalı diplomatlar heyetinin, kuzeydeki Beyt Hanun kasabasında bulunan Erez sınır kapısından bölgeye ulaştığını bildirdi. Heyette Avrupa Birliği üyesi 20 ülkenin büyükelçisinin yer aldığı belirtildi. 

Avrupa Birliği Ofisi İletişim Sorumlusu Şadi Osman; "Bu, Avrupa Birliği temsilcilerinin büyükelçiler olarak Gazze Şeridi'ne toplu halde düzenledikleri en büyük çaplı ziyarettir." ifadesini kullandı. 

Osman, Avrupalı diplomatlar heyetinin bu ziyaret münasebetiyle muhtelif çalışmaları yerinde göreceğini ve Gazze'deki son gelişmeler, mevcut durum hakkında bilgi edineceğini söyledi. 

Avrupalı büyükelçilerin ve konsolosların yer aldığı diplomatlar heyetinin ziyaretinin yarın da devam edeceği ve bu ziyaret esnasında bölgedeki muhtelif çalışma alanlarını, ekonomik ve sosyal faaliyetlerin yürütüldüğü bölgeleri ve sınır kapılarını ziyaret edeceği belirtildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, heyetin ziyaretin sonunda Gazze şehrindeki balıkçılar limanında bir basın toplantısı düzenleyeceğini belirtti.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar