MUHAMMED HANNUN'DAN KUDÜS UYARISI

 

Görüntülenme: 72 Tarih: 24 Kasım 2021 13:17
MUHAMMED HANNUN'DAN KUDÜS UYARISI

Kudüs İçin Avrupalılar kurumunun başkanı Muhammed Hannun bugün Kudüs'te olan bitenlerin çok acı verici olduğunu, Kudüs halkının haklarına, kutsal varlıklara ve Kudüs'ün doğasına büyük bir tecavüz olduğunu, bütün bunların geçmişte olanlardan çok daha tehlikeli bir şekilde sınır aşma olduğunu vurguladı. 

Filistin Enformasyon Merkezi'nin kendisiyle özel bir röportaj yaptığı Muhammed Hannun; "Geçmişte yerleşimcilerden sınırlı sayıda bir grup, çok kısıtlı vakitlerde Mescidi Aksa'ya giriyordu. Bugün olanlar ise geçmişte alışık olanın çok ilerisine geçmektedir. Bu ise başlı başına zulümdür ve Hz. Muhammed (s.a.s.)'in isra mekanının kirletilmesidir." dedi.
 
Hannun aynı zamanda mevcut hükümetin aşırı sağ bir hükümet olduğunu belirterek, uygulamalarında direksiyonu tamamen aşırı sağa kırdığını vurguladı. 

Hannun bugün yaşananların, siyonist uygulamaların daha da artacağının habercisi olduğunu belirterek, bunun sadece Mescidi Aksa'nın yahudi din okulları öğrencilerinin ziyaret mekanı yapılması konusunda anlaşma ile son bulmayacağını, Mescidi Aksa'nın yerine Üçüncü Heykel diye isimlendirdikleri yahudi projesini dikmek için ilerlemek isteyeceklerini belirtti. 

Hannun, Avrupalı siyasetçilerin ve karar verme konumunda olanların Kudüs'te olan bitenlerden haberlerinin bile olmadığını vurguladı. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar