BATI ŞERİA VE KUDÜS'TE BASKIN FURYASI

Siyonist işgal güçleri dün gece ve bugün (23 Kasım Salı) sabahın erken saatlerinde Batı Şeria'nın değişik bölgelerinde ve Kudüs'te yine baskınlar ve tutuklamalar gerçekleştirdiler. 

Görüntülenme: 88 Tarih: 24 Kasım 2021 13:09
BATI ŞERİA VE KUDÜS'TE BASKIN FURYASI

İşgal güçlerinin Batı Şeria'nın kuzey kesiminde yer alan Cenin'de Caba' kasabasına baskın düzenledikleri ve özgürleştirilmiş eski esirlerden Usame Ahmed Selim Selatine'yi babası Ahmed Selatine'nin evine baskın düzenleyerek tutukladıkları bildirildi. 

Batı Şeria'nın orta kesimindeki Ramallah'ın Bitunya kasabasında da 25 yaşındaki Abdullah Beni Muflih'in evine baskın düzenleyerek sıkıca bir arama yaptıktan sonra kendisini tutukladılar. El-Muğayir kasabasında da 18 yaşındaki Abdulaziz Faysal En-Ni'san isimli genci tutukladılar.

El-Bire kasabasında ise El-Balu' mıntıkasında çok sayıda vatandaş işgal güçlerinin düzenlediği baskın esnasında attığı gaz bombalarından etkilendi. İşgalciler ayrıca Ramallah'ın batısında kalan Bitunya ve Aynu Arik kasabalarına baskın düzenlediler. 

İşgal güçleri dün gece geç saatlerde Batı Şeria'da birçok yere baskın düzenleyerek aramalar yaptı ve saldırılar düzenlediler.

İşgal altındaki Kudüs'te ise İbrahim Hamidan adlı genci ve Cihad Hamidan adlı şahsı Kudüs'ün kuzeyindeki Biddu mıntıkasında bulunan evlerine baskın düzenleyerek tutukladılar.

İşgal güçleri pazar günü Kudüs'te gerçekleştirilen feda eyleminden dolayı evvelki gece ve dün gerçekleştirdikleri baskınlarda da en az 50 kişiyi gözaltına almışlardı. 

İşgal güçleri rutin hale getirdikleri ve genellikle gece yarısından sonra ve şafak sökmeden önce gerçekleştirdikleri baskınlarda evlerin mahremiyetlerini ihlal ediyor, insanları uygun olmadıkları bir halde yataklarından kaldırıyor, geniş çaplı aramalar yapıyor, özel eşyalarını karıştırıyor, ev eşyalarına büyük zarar veriyor, buldukları zaman kıymetli eşyalarını ve paralarını çalıyor, silahlarıyla dehşet saçarak çocukları korkutuyor ve bazılarını da tutukluyorlar. Bu baskınlar yüzünden işgal altındaki Kudüs'te ve Batı Şeria bölgesinde yaşayan Filistinliler hiçbir zaman güven ve huzur içinde yatamıyor. Çünkü her an bir işgalci ekibin baskın düzenlemesi ihtimali var. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar