KUDÜS'TEKİ ŞEHADET OPERASYONU SİYONİSTLERİN KİMYASINI BOZDU

22 Kasım Pazartesi akşam saatlerinde, dün Kudüs'te Silsile Kapısı civarında feda eylemi gerçekleştirdikten sonra şehit edilen Fadi Ebu Şuhaydim'in bu kahramanca eylemi işgal rejimini yeni bir kabusa uyandırdı. İşgal rejimi feda eyleminden sonra panik halinde saldırganlığını artırdı. Bu operasyon işgal rejimi içindeki çelişkileri ve korkuyu artırmış durumda. 

Görüntülenme: 94 Tarih: 23 Kasım 2021 14:39
KUDÜS'TEKİ ŞEHADET OPERASYONU SİYONİSTLERİN KİMYASINI BOZDU

İşgal rejimi önce Şehit ebu Şuhaydim’in evine baskın düzenledi. Bu baskın üzerine şehidin evinin önünde Filistinli savaşçı gençler ile işgal güçleri arasında çatışma çıktı. İşgal rejimi daha sonra şehidin eşini tutukladı ve şehidin çalıştığı okula da baskın düzenledi.

İşgal güçleri şafak vakti Kudüs valisinin evine baskın düzenleyerek ona ve aile üyelerine saldırdı.

İşgal güçleri saldırganlığını artırmış olsa da bu onlar için beklenmedik ve oldukça sarsıcı oldu. Bunu şehidin 14 yaşındaki kızını tutuklamalarından da anlıyoruz.

İşgal başkanı Naftali Bennett, eylemden sonra Kudüs'te bir "operasyon dalgası" emri verdi.

Filistin merkezi, twitter sayfasından şehit Fadi ebu Şuhaydim'in oğlunun işgal istihbarat servisleri tarafından tutuklanması sırasında bir fotoğraf paylaştı ve fotoğraftaki sadece 8 yaşındaki bir çocuktu.

Kahramanca eylemin ve tutuklamaların ardından Filistinliler şehidin evine kitlesel bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Filistin Direniş grupları şehidin operasyonunu kutladı.

Filistin Demokratik Halk Kurtuluş Cephesi Lideri Talal ebu Zarifa: ‘Halkımız işgalin Yahudileştirme projesine devam etmesine izin vermeyecek.

Operasyon, işgal için çabalayarak istikrarı sağlayabileceklerine inanan yerleşimcilere bir mesajdır.

Bab el-Silsile operasyonu, özellikle Kudüs'te işgalle yüzleşme bağlamında niteliksel bir sıçrama oluşturuyor’ dedi.

Ayrıca FHKC Kudüs'te gerçekleştirilen feda eylemini kutsadı ve Kudüs'ün çatışma merkezi olmaya devam edeceğini teyit etti.

FHKC'nin askeri kanadı Ebu Ali Mustafa Tugayları yayınladıkları bir açıklamada Şehit Fadi'yi  gurur, direniş ve azimle kutladı, "Vatan veya ölüm, zafer veya şehitlik siyonistlerin tercihidir. Mutlaka galip geleceğiz!

Kahraman şehit, direnişin düşmanın kökünü kazımak için en iyi seçenek olduğunu doğruladı.’ ifadelerini kullandı.

rasthaber

Yorumlar