BATI ŞERİA VE KUDÜS'TE SİYONİST HEDEFLERE SALDIRILAR DÜZENLENDİ

Siyonistlere ait medya organlarında dün gece, işgal altındaki Batı Şeria bölgesinde ve Kudüs'te yahudi yerleşimci çetelerine ve işgal güçlerine yönelik 10 saldırı düzenlendiği haber verildi.  

Görüntülenme: 78 Tarih: 23 Kasım 2021 13:44
BATI ŞERİA VE KUDÜS'TE SİYONİST HEDEFLERE SALDIRILAR DÜZENLENDİ

Siyonistlere ait 0404 isimli haber sitesinin yayınladığı haberde söz konusu saldırılardan birinde yer alan bilgiye göre, Batı Şeria'nın güney kesiminde yer alan Beytlahim şehrinin güneyindeki Beyt Ficar kasabası topraklarında, Filistinlilerden zorla gasp edilmiş araziler üzerine kurulan Migdal Oz yahudi yerleşim merkezine üç adet yangın bombası atıldı ve yerleşim merkezinin güney kapısı zarar gördü. Haberde saldırıda yahudi yerleşimcilerden isabet alan olmadığı belirtildi.

Yine aynı haber sitesinin haberinde Kudüs'te Mescidi Aksa'nın güneyindeki Silvan semtinde işgal ordusuna ait bir mevziye molotof kokteyli atıldığı belirtildi. Bu saldırıda işgalci askerlerden birinin yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı belirtildi. 

Kudüs'teki Vadi'l-Cevz semti yakınında da Filistinlilerin yahudi yerleşimcileri taşıyan bir otobüse saldırdığı ve otobüsün ön camlarının kırıldığı, şoförünün de cam parçalarının üzerine sıçraması sonucu yaralandığı belirtildi. 

Dün Kudüs'te gerçekleştirilen ve işgalcilerden bir kişinin ölümüne, ikisi polis üç kişinin de yaralanmasına sebep olan feda eyleminin ardından yahudi yerleşimcilerin Filistinlilere yönelik saldırılarda bulunması üzerine Batı Şeria ve Kudüs'te hareketlilik arttı.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar