HAMAS VE İSLAMİ CİHAD'TAN KUDÜS EYLEMİNE ÖVGÜ

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Kudüs’te gerçekleştirilen ve işgal askerlerini hedef alan bıçaklama eyleminin Filistin halkının işgalcileri topraklarından süpürüp atana kadar devrimini sürdüreceğinin göstergesi olduğunu söyledi. 

Görüntülenme: 207 Tarih: 18 Kasım 2021 12:35
HAMAS VE İSLAMİ CİHAD'TAN KUDÜS EYLEMİNE ÖVGÜ

Hamas Hareketi, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, eylemin işgal rejiminin tüm canice politikalarına rağmen Filistin halkının intifadasını durdurmaktaki acizliğini yansıttığını ifade etti.
 

Bildiride, eylemi gerçekleştiren gencin şehit düştüğü, eylemin Filistin halkının ve direnişinin işgale karşı mücadelesinin bir parçası olduğu, işgalcilerle savaşın toprak ve hak sahibi Filistin halkı zafer kazanana kadar devam edeceği kaydedildi.
 

Bu arada, Filistinli gruplar Kudüs’ün Eski Belde semtindeki bıçaklama eylemini gerçekleştiren 16 yaşındaki Ömer İbrahim Ebu Asab’ın şehit olduğunu duyurdu.
 

Filistinli gruplar, ayrı ayrı yayınladıkları bildirilerde, Filistin halkının özgürlüğünü kazanmak ve işgalciler tarafından gasp edilen haklarını geri almak için direnme hakkına sahip olduğunu söyledi ve uluslararası toplumu üzerine düşen sorumluluğu yerine getirerek işgalcilerin cinayetlerine son vermeye davet etti.
 

İslami Cihad Hareketi, Kudüs eyleminin işgal güçlerinin Filistinlileri hedef alan cinayetlerine doğal bir misilleme olduğunu söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar