BATI ŞERİA VE KUDÜS'TE TUTUKLAMA FURYASI

Siyonist işgal güçleri bugün (18 Ekim Pazartesi) sabahın erken saatlerinde Batı Şeria'nın değişik bölgelerinde ve Kudüs'te yine baskınlar ve tutuklamalar gerçekleştirdiler. 

Görüntülenme: 129 Tarih: 18 Ekim 2021 14:38
BATI ŞERİA VE KUDÜS'TE TUTUKLAMA FURYASI

Ramallah'ta eski esirlerden olan yazar Ahmed Katamiş'i El-Bire kasabasındaki evine baskın düzenleyerek tutukladılar. 

Ramallah şehrinde, özgürleştirilmiş eski esirlerden İhab Abdülmunim'i Batnu'l-Heva Mahallesi'ndeki evine baskın düzenleyerek tutukladılar. 

Ramallah'ın kuzeyindeki Termesiya kavşağında Abdurrahim Şuman isimli genci tutukladılar. 

Cenin'de Filistinli gençler Ya'bed kasabası yakınında yer alan, işgal güçlerine Dutan askeri kontrol noktasını patlayıcı dirseklerle hedef aldılar. Buradaki kontrol noktasına daha önce de değişik zamanlarda Filistinli direnişçiler tarafından saldırılar olmuştu.

İşgal güçleri Beytlahim'de Seyf Eymen Takatika isimli 18 yaşında bir genci ailesinin evine baskın düzenledikten, sıkıca arama yaptıktan ve eşyalarına büyük miktarda zarar verdikten sonra tutukladılar. 

İşgal güçleri dün akşam da Kudüs'te 6'sı çocuk yaşta olan 8 Filistinliyi tutuklamışlardı. Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre bunlardan 3 çocuk, Şaafat mülteci kampına kalabalık bir askeri güç tarafından düzenlenen baskın sonucu tutuklanmıştı. Buradaki baskın çatışmalara da neden olmuştu. 

Bir çocuğu Kudüs şehrinin içindeki Babu'l-Amud bölgesinde tutuklamışlardı. İşgal güçleri iki haftadan beri Filistinlilerin Babu'l-Amud civarında toplanmasını engelliyor. 

İki Kudüslü çocuk Silvan semtine yapılan baskınlarda tutuklanmıştı. Burada da işgal güçlerinin baskını çatışmalara neden olmuştu. 

İki genç ise İseviyye kasabasına yapılan baskında kurulan bir askeri kontrol noktasında tutuklanmıştı. 

İşgal güçleri rutin hale getirdikleri ve genellikle gece yarısından sonra ve şafak sökmeden önce gerçekleştirdikleri baskınlarda evlerin mahremiyetlerini ihlal ediyor, insanları uygun olmadıkları bir halde yataklarından kaldırıyor, geniş çaplı aramalar yapıyor, özel eşyalarını karıştırıyor, ev eşyalarına büyük zarar veriyor, buldukları zaman kıymetli eşyalarını ve paralarını çalıyor, silahlarıyla dehşet saçarak çocukları korkutuyor ve bazılarını da tutukluyorlar. Bu baskınlar yüzünden işgal altındaki Kudüs'te ve Batı Şeria bölgesinde yaşayan Filistinliler hiçbir zaman güven ve huzur içinde yatamıyorlar. Çünkü her an bir işgalci ekibin baskın düzenlemesi ihtimali var. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar