IRKÇI İSRAİL'DEN SURİYE ORDUSUNA AİT ÜSSE HAVA SALDIRISI: 1 ŞEHİT

Irkçı İsrail rejimi güçlerinin Suriye’nin Tedmur (Palmira) bölgesine yaptığı hava saldırısında bir Suriye askerinin hayatını kaybettiği, 3’ünün de yaralandığı bildirildi. 

Görüntülenme: 206 Tarih: 14 Ekim 2021 13:30
IRKÇI İSRAİL'DEN SURİYE ORDUSUNA AİT ÜSSE HAVA SALDIRISI: 1 ŞEHİT

Suriye resmi haber ajansı SANA’nın bildirdiğine göre Suriye ordusuna ait hava savunma sistemleri Çarşamba gecesi saat 23.34’te yapılan bir hava saldırısına karşılık verdi.

Katar’ın el-Cezire televizyonu, saldırının Suriye’nin Irak ve Ürdün sınırında bulunan ve Amerika’nın işgali altında olan Tenef bölgesinden Tedmur ilinin güneyine yapıldığını bildirdi.

Iraklı direniş gruplarına yakınlığıyla bilinen Sabirin News Telegram kanalı, yayımladığı özel haberinde ırkçı İsrail rejimine ve Amerika’ya ait casus uçaklarının direniş gruplarının Suriye sınırındaki mevzilerini tespit etmek için bölgede uçuş yaptığını bildirmişti.

SANA haber ajansı, Suriye ordusu kaynaklarından naklettiği haberinde “13 Ekim gecesi saat 23.34 sıralarında düşman İsrail uçakları Tenef bölgesinden Tedmur kenti yönüne hava saldırısında bulundu. Saldırıda bir haberleşme kulesi ve bazı noktalar hedef alındı. Saldırı sonucu bir asker hayatını kaybetti ve 3 asker de yaralandı” ifadesine yer verdi.

Irkçı İsrail rejimi güçleri Suriye’ye yönelik saldırılarını genellikle Lübnan hava sahasından veya işgal altında tuttuğu Golan’dan yapıyor.

Bu saldırının Amerikan işgali altındaki Tenef yönünden yapıldığına dair haberlere dikkat çeken uzmanlar, ırkçı İsrail rejiminin bu saldırıda ya Irak’taki Amerikan üslerini yahut Ürdün hava sahasını kullanmış olabileceğini belirtti.

YDH

Yorumlar