GASIP İSRAİL ŞEYH CERRAH MAHALLESİNDEKİ ZULMÜNÜ ARTIRIYOR

Siyonist işgal yönetiminin bugün (13 Ekim Çarşamba) Doğu Kudüs içinde bulunan Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki bir Filistinliden yarına kadar evini ve arsasını boşaltmasını istediği bildirildi.  

Görüntülenme: 128 Tarih: 13 Ekim 2021 12:53
GASIP İSRAİL ŞEYH CERRAH  MAHALLESİNDEKİ ZULMÜNÜ ARTIRIYOR

Kudüs'teki kaynakların verdiği bilgilere göre işgal belediyesi Mahmud Salihiyye adlı Kudüslüye, evinin bulunduğu alana yahudi yerleşimciler için bir okul yapılacağı gerekçesiyle yarına kadar evini ve arsasını tamamen boşaltması için talimat verdi. 

Salihiyye, kendisinin burada 6 dönümlük bir arsaya sahip olduğunu ve buranın kendisine ait olduğuna dair tapusunun bulunduğunu, ancak işgal yönetiminin iki yıl önce "kamu hizmetleri için kullanılacağı" iddiasıyla arsasına el koyma kararı çıkardığını ifade etti. 

Salihiyye, işgal yönetiminin çok yüksek miktarda fiyatlar teklif ederek satın almayı veya yahudileştirme kurumları kanalıyla yaptığı baskı yoluyla ele geçirmeyi başaramadığı zaman, Filistinlilerin Kudüs'te sahip oldukları gayri menkulleri gasp etmek için bu şekilde "kamu hizmeti" gerekçesini kullandığına dikkat çekti. 

İşgal rejiminin kamulaştırma ve gasp kararları sebebiyle Şeyh Cerrah Mahallesi'nde bulunan 28 evin istimlak edilmesi istendiği, bu evlerin gasp edilmesinin ise söz konusu mahallede oturan 500 Kudüslüyü göçe zorlayacağı vurgulandı. 

İşgal rejimi Mescidi Aksa'yı yahudi kuşatmasına almak için çevresindeki mahallelerde ikamet eden Filistinlilerin evlerini gasp ederek onları göçe zorlamaya çalışıyor. Son dönemde özellikle Şeyh Cerrah Mahallesi'nde yoğun bir yahudileştirme faaliyeti sürdürülüyor. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar