SİYONİST GÜÇLER KUDÜS'TE FİLİSTİNLİ GENÇLERE SALDIRDI

Siyonist işgal güçleri dün gece Kudüs'ün Babu'l-Amud bölgesinde bulunan Filistinli gençlere saldırdı. İçlerinden bazılarını da tutukladılar.  

Görüntülenme: 126 Tarih: 12 Ekim 2021 12:52
SİYONİST GÜÇLER KUDÜS'TE FİLİSTİNLİ GENÇLERE SALDIRDI

Kudüs'teki kaynakların verdiği haberlere göre işgal güçleri Eski Kudüs'ün Babu'l-Amud bölgesinde bulunan Filistinli gençlere saldırdılar ve olayda en az 10 Filistinli yaralandı. Yaralananlar arasında olayları görüntülemeye çalışan gazetecilerin de bulunduğu belirtildi. 

İşgal güçlerinin bunun ardından Babu'l-Amud bölgesini tamamen boşalttığı ve bazı Filistinlileri de tutukladıkları belirtildi. İşgal güçlerinin bölgedeki ahaliyi dağıtmak amacıyla etrafa basınçlı su sıktıkları, bu yüzden bölgedeki iş yerlerinin zarar gördüğü ve kapılarını kapatmak zorunda kaldıkları belirtildi. 

İşgal güçlerinin yaralılara müdahale etmek isteyen ilk yardım ekiplerinden Yezin Sellal ve Malik Kırş adlı iki kişiyi de darp ettikleri belirtildi. İşgalciler olay yerine ulaşmak isteyen diğer ilk yardım ekiplerinin de ulaşmalarını ve yaralılara müdahale etmelerini engellediler. 

Gençlerin Babu'l-Amud bölgesini terk etmeye zorlanmasından sonra Kudüs'teki Sultan Süleyman Caddesi'nde hadiseler meydana geldi ve işgal güçleri burada da gençlere saldırdı. 

Son günlerde gerek işgal güçlerinin ve gerekse onların himayesindeki fanatik yahudi yerleşimci çetelerinin Babu'l-Amud bölgesinde Filistinlilere yönelik saldırılarında belirgin bir artış gözlendiği ifade edildi. Bu olayların işgal yönetiminin Mescidi Aksa'nın bitişiğindeki Yusufiyye Mezarlığı'nı yıkma ve düzleme çalışmalarıyla paralel bir şekilde gerçekleştiği belirtiliyor. 

Dün sabah da işgalcilerin Yusufiyye Mezarlığı'nda yıkım çalışmalarından dolayı gerek bu mezarlık içinde ve gerekse Babu'l-Amud bölgesinde işgalcilerle Filistinliler arasında çatışmalar meydana gelmişti. 

Kudüs'ün İslami kimliğini değiştirmek ve İslam'ın bu şehirdeki tüm izlerini silmek için yoğun çaba sarf eden işgalci siyonist rejim Mescidi Aksa'nın bitişiğindeki Yusufiyye Mezarlığı'nı da tamamen yıkarak Tevrat Parkı'na dönüştürmeyi planlıyor. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar