KUDÜS KILICI KURSLARI SERTİFİKA TÖRENİ İÇİN KONUŞAN HALİD MEŞAL BAĞIMSIZLIK SAVAŞI İÇİN HAZIRLIKLARIN DEVAM EDECEĞİNİ DUYURDU

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Yurt Dışı Teşkilatı Başkanı Halid Meşal, kutsal Filistin topraklarının işgalden kurtarılması için kapsamlı ve bütüncül bir proje çerçevesinde rabbani, gelecek vadeden, direnişçi ve sorumluluklarını üstlenme gücüne sahip bir nesil yetiştirmek gerektiğini dile getirdi.  

Görüntülenme: 162 Tarih: 04 Ekim 2021 13:49
KUDÜS KILICI KURSLARI SERTİFİKA TÖRENİ İÇİN KONUŞAN HALİD MEŞAL BAĞIMSIZLIK SAVAŞI İÇİN HAZIRLIKLARIN DEVAM EDECEĞİNİ DUYURDU

 

Hamas'ın Lübnan'ın güneyindeki Sayda şehrinde düzenlediği Kudüs Kılıcı Aksa Nesli Kursları'nın bitiş törenine konuşan Halid Meşal, böyle bir yapının ve hazırlığının kesin sonucunun Yüce Rabbimizin bize Kur'an-ı Kerim'de vadettiği şekilde kesin zafer olduğunu ifade etti. 

Meşal, işgalciyle savaşın uzun vadeli bir savaş olduğunu,  dolayısıyla çarpışma ve kurtuluş aşamasına hazırlanılması için bedensel, eğitim alanında ve imani hazırlığın yapılması gerektiğini vurguladı. 

Meşal konuşmasında, işgale karşı yürütülen savaşın, büyüklüğünün, boyutlarının ve bağlantılarının farkında olan güçlü bir nesle ihtiyacı olduğunu ifade etti. Filistin halkının işgalci düşmana karşı durma, onu Filistin toprağından kovma ve gasp edilmiş haklarını geri alma hakkı olduğunu belirterek bunun neticesinde ümmetin de tüm halklar arasında gücüne, siyasi, askeri ve ekonomik yönünden layık olduğu konuma geleceğini hatırlattı.

Hamas'ın Lübnan'daki temsilcisi Dr. Ahmed Abdülhadi de Kudüs Kılıcı Aksa Nesli Kursları çerçevesinde yoğun bir şekilde yürütülen  çalışmaları, bu kursları organize edenlerin ve katılan öğrencilerin çabalarını takdir ettiğini dile getirdi. Abdülhadi, bu çalışmaların kapsamlı kurtuluş projesi çerçevesinde gelecek vadeden İslami Filistinli kişiliğin inşa edilmesini sağlayacağını vurguladı. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar