HALİD MEŞAL'DEN BATI ŞERİA HALKINA ÇAĞRI

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Filistin dışındaki lideri Halid Meşal, Batı Şeria’da direnişe sağlanan halk desteğinin güçlendirilmesi çağrısında bulundu. 

Görüntülenme: 80 Tarih: 28 Eylul 2021 22:21
HALİD MEŞAL'DEN BATI ŞERİA HALKINA ÇAĞRI

Meşal, Kudüs ve Cenin’de işgal güçleri tarafından şehit edilen beş gencin aileleriyle telefon görüşmeleri gerçekleştirdi.
 

Kudüs’ten Ahmed Zehran, Zekeriyya Bedvan ve Mahmud Humeydan ile Cenin’den Üsame Subh ve Yusuf Subh’un aileleriyle görüşen Meşal, Hamas’ın şehitlerle ve işgal ordusuna karşı ortaya koydukları direnişle gurur duyduğunu söyledi.
 

Şehitlerin ailelerine selamlarını ve takdirlerini sunan Meşal, işgali sona erdirmenin ve işgalcileri Filistin topraklarından kovmanın tek yolunun direniş olduğunu ifade etti.
 

Direnişçilerin işgal askerleri ve özel kuvvetleri karşısında gösterdikleri kahramanlığa işaret eden Meşal, söz konusu kahramanlığın Filistin halkının çocuklarının kalplerinde direniş ateşinin yandığının göstergesi olduğunu belirtti.
 

Batı Şeria’da tüm zorluklara rağmen direnişe halk desteğini güçlendirme çabalarının devam etmesi gerektiğini kaydeden Meşal, Filistinlilerin bulundukları her yerde direniş faaliyetlerine daha çok katılmalarını istedi.
 

Kudüs ve Cenin’de beş direnişçinin şehit olmasının diğer seçeneklerin başarısız olduğu bir dönemde direniş yolunun doğru yol olduğunu gösterdiğini bildiren Hamas lideri, Filistinli grupların ve liderlerinin zafere kadar şehitlerin kanlarına sadık kalacaklarını vurguladı.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar