FHKC'DEN BATI ŞERİA İNTİFADASINA ÖVGÜ

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) Merkez Kurulu üyesi Mahmud Er-Ras, Batı Şeria bölgesinde direniş eylemlerinin artmasının Filistin halkının yeni bir intifada yolunda kararlı adımlarla ilerlediğine delalet ettiğini vurguladı.  

Görüntülenme: 65 Tarih: 28 Eylul 2021 00:12
FHKC'DEN BATI ŞERİA İNTİFADASINA ÖVGÜ

Er-Ras bugün (28 Eylül Salı) yaptığı basın açıklamasında, Özgürlük Tüneli kahramanlarının eylemleriyle, işgal zindanlarındaki esir kadınların ve erkeklerin kararlı duruşuyla başlatılan mücadeleyi Batı Şeria ahalisinin özgürlük intifadası olarak nitelendirdi. 

Er-Ras, işgalcinin Batı Şeria'nın şehirlerini, köylerini ve mülteci kamplarını hiçbir ölçü tanımadan basmaya devam etmesi durumunda devrimci Filistinli gençlerin ve kahraman direnişçilerin de işgal güçleri karşısında her zaman pusuda beklemeye devam edeceğini vurguladı. 

Er-Ras açıklamasında; "Halk Cephesi'nin (FHKC) önümüzdeki cuma gününün, Cenin ve Kudüs şehitlerinin kanlarına destek için direnişi artırma günü olarak değerlendirilmesi çağrısı özgürlük intifadasının istasyonlarından önemli bir istasyon oluşturacaktır." dedi. 

Er-Ras, özgürlük yanlısı devrim bilinciyle direnen kitlelerin gücün, haksız şartlara bağlı kalmakta değil doğrudan direnmekte olduğunu bir kez daha gözler önüne serdiğini dile getirdi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar