HAMAS'TAN HALİDE CERRAR'A TEBRİK

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye ve yardımcısı Salih el-Aruri, Halk Cephesi liderlerinden kadın milletvekili Halide Cerrar’ı telefonla arayarak işgal zindanlarında iki yıl esir tutulduktan sonra özgürlüğe kavuşmasını kutladı. 

Görüntülenme: 92 Tarih: 27 Eylul 2021 23:54
HAMAS'TAN HALİDE CERRAR'A TEBRİK

Heniyye ve el-Aruri, Filistinli kadın esirler konusunun Hamas’ın ve İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın öncelikleri arasında yer aldığını, kadın esirleri özgürlüklerine kavuşturmanın vazgeçemeyecekleri bir görev olduğunu söyledi.
 

Hamas liderleri, en zor koşullarda bile büyük bir sabır örneği ortaya koyan kadın milletvekilinin kararlılığına övgüde bulunarak, Halide Cerrar’ın ömrünü Filistin davasına adayan kadınlardan biri olduğunu kaydetti ve kızı Süha’nın geçtiğimiz Temmuz ayında geçirdiği kalp krizi sonucu vefatı dolayısıyla Cerrar’a taziye dileklerini iletti.
 

İşgal güçleri Filistinli kadın milletvekilinin kızını son bir kez görmesine ve cenaze törenine katılmasına izin vermemişti. Özgürlüğüne kavuştuktan sonra kızının mezarını ziyaret eden Halide Cerrar’ın büyük üzüntü yaşadığı ve göz yaşlarına hakim olamadığı ifade edildi.
 

Bu arada, özgürlüğüne kavuşan Halide Cerrar, işgal rejimi zindanlarında tutulan kadın esirlerin son dönemde birçok cezai uygulamaya maruz kaldıklarını söyledi.
 

Filistinli kadın milletvekili, “Arkamda 36 kadın esir bıraktım. Tek bir istekleri var: Özgürlük” dedi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar