AHMED ZEHRAN'IN NASIL ŞEHİT OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Şehit Ahmed Zehran’ın ailesi, işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları üyesi oğullarını nasıl şehit ettiğini anlattı. 

Görüntülenme: 76 Tarih: 26 Eylul 2021 22:39
AHMED ZEHRAN'IN NASIL ŞEHİT OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Şehidin kardeşi Muhammed Zehran, Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin iki haftadır Ahmed Zehran’ı yakalayabilmek için ailelerinin evine her gün baskın düzenlediğini söyledi.
 

Kardeşinin baskınlardan önce evden ayrıldığını ve bir daha da eve dönmediğini bildiren Muhammed Zehran, işgal rejimi zindanlarında daha önce altı buçuk yıl esir tutulan kardeşinin bir süredir işgal güçlerince arandığını ifade etti.
 

Muhammed Zehran, kardeşi Ahmed’in üç hafta önce ortadan kaybolması ve ateş açma eylemlerinin artması üzerine işgal güçlerinin evlerine baskınlarını yoğunlaştırdığını ve ailesini sürekli rahatsız ettiğini belirtti.
 

İşgal güçlerinin kardeşi Ahmed’i yakalayabilmek için aile üyelerine baskı yaptığını söyleyen Muhammed Zehran, ailesinden aralarında kardeşlerinin ve yeğenlerinin de olduğu 9 kişinin gözaltına alındığını kaydetti.
 

Muhammed Zehran, işgal güçlerinin baskılarının ailesinin moralini ve Filistin’i koruma amacını etkilemeyeceğini, bu sabah erken saatlerde yaşananın tam anlamıyla bir cinayet olduğunu söyledi.
 

İşgal güçlerinin kardeşi Ahmed’i gözaltına almak için Bedu köyüne baskın düzenlediğini bildiren Muhammed Zehran, işgalcilerin kardeşini ve arkadaşlarını gözaltına almak yerine vahşice katlettiğini, kardeşinin cesedini henüz ailesine teslim etmediğini ve cesedi nerede alıkoyduğunu bilmediklerini açıkladı.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar