GAZETECİ ALA ERRİMAVİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI

Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik güçleri, dün akşam J-Media Haber Ajansı'nın el-Bire'deki ofisini kapatıp çalışanların içeri girmesini engelledi. 

Görüntülenme: 280 Tarih: 28 Temmuz 2021 18:41
GAZETECİ ALA ERRİMAVİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI

Dün akşam Ramallah Başsavcısı’nın kendisini sabah saat dokuzda sorguya çağırdığını ve tutuklanması halinde açlık grevine başlayacağını duyuran ajansın müdürü gazeteci Ala er-Rimavi, bu sabah itibarıyla Filistin Yönetimi’ni protesto etmek için açlık grevini başlattığını bildirdi.

Ramallah'taki savcılığına gitmeden önce er-Rimavi, “Tüm haksızlıklara karşı olduğumuzu söyleyerek çantamızı hazırlayıp işgal hapishanelerine gider gibi hapishaneye gidiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Devamında “Görünüşe göre bir tutuklama kararı var ve bu olursa, biz hazırız ve açlık grevine başlıyoruz.” diye ekledi.

J-Media ofisinin Filistin topraklarında faaliyet göstermesi için gerekli tüm lisanslara sahip olduğunu ve bu davranışın hükümetlerin değil çetelerin davranışı olduğunu vurgulayan er-Rimavi, Filistin yönetiminin kendilerini ülkeden çıkarmak isteyen işgal güçlerinin yaptıklarını yaptığını ve Filistin’i ve halkını heba ettiğini belirtti.

En son 21 Nisan Çarşamba günü Ramallah'taki evine düzenlenen baskınla gözaltına alınan er-Rimavi, daha önce de İsrail hapishanelerinde çoğu idari tutuklu olarak 10 yıldan uzun bir süre hapis cezası çekti.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar