SURİYE'DEN GOLAN AÇIKLAMASI

Suriye dışişleri bakanlığı Siyonist rejimin geçen akşam hava saldırılarına tepki olarak, ordunun terörizm ile mücadeleye devam edeceğini vurguladı. 

Görüntülenme: 90 Tarih: 21 Temmuz 2021 07:14
SURİYE'DEN GOLAN AÇIKLAMASI

Suriye resmi Haber Ajansı SANA'nın bildirdiğine göre Suriye dışişleri bakanı Siyonist rejimin hava saldırılarına tepki olarak dün yaptığı açıklamada, benzer saldırıların bu rejimin Suriye'deki piyonlarına yardımcı olamayacağını duyurdu.
Dışişleri bakanlığı bu saldırıların, korsan İsrail rejim yetkililerinin devlet terörü eylemlerine dayalı hedeflenen politika doğrultusunda gerçekleşerek, terörist gruplara sürekli destek ve terörle mücadeleye ilişkin Güvenlik Konseyi kararlarının kasıtlı ihlali olduğunu duyurdu.
Dışişleri bakanlığı ayrıca saldırıların Nusra Cephesi terör gruplarını, Halep ve Hama illerinin bazı bölgelerine roket saldırıları ile eşzamanlı gerçekleştiğini, bu terör örgütünün ise Amerika, Türkiye ve Siyonist rejimin sınırsız desteğini aldığını belirtti. 
Şam yönetimi söz konusu desteklerin, Suriye hakimiyeti ve toprak bütünlüğüne dair Birleşmiş Milletler bildirisi ve Güvenlik Konseyi bildirilerinin açık ihlali olduğuna işaretle, saldırıların Siyonist rejimin iflası ve yıkıcı İsrail-batı planının yenilgisi anlamında olduğunu ifade etti. 
Bildiride ayrıca siyonsit rejim saldırılarının IŞİD, Nusra cephesi veya beyaz baretliler gibi rejim piyonlarını destekleyemeyeceği ve Suriye ordusunun teröristlerle mücadelesini engelleyemeyeceği de vurgulandı. 

parstoday

Yorumlar