BİDEN ABBAS YÖNETİMİNİ KURTARMAK İÇİN HAREKETE GEÇTİ

İşgal rejimi medya kaynaklarının bildirdiğine göre, Joe Biden başkanlığındaki Amerikan yönetimi işgal rejimi hükümetinden Filistin Yönetimi’nin içinde bulunduğu ekonomik krizden çıkmasına yardım etmesini istedi. 

Görüntülenme: 86 Tarih: 21 Temmuz 2021 07:28
BİDEN ABBAS YÖNETİMİNİ KURTARMAK İÇİN HAREKETE GEÇTİ

İşgal rejimi radyosunun haberine göre, Amerikalı yetkililer işgal hükümetine Filistin Yönetimi’nin ekonomik sorunlarının çeşitli yollarla mutlaka çözülmesi gerektiğini söyledi ve Filistin Yönetimi’nin aldığı gümrük vergilerinden İsrail’in yaptığı kesintilerin düşürülmesini önerdi.
 

Haberde, Filistin ve İsrail ilişkilerinden sorumlu ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Hadi Amr’ın bölgeye gerçekleştirdiği ziyaret sırasında Filistin Yönetimi’nin özellikle ekonomik açıdan içinde bulunduğu kötü durumdan duyduğu endişeyi dile getirdiği ifade edildi.
 

İşgal rejimi radyosu, bazı ekonomik projeler için görüşmelerin devam ettiğini ve Gazze Şeridi’ndeki durumun görüşmelerde önemli bir yer tuttuğunu söyledi.
 

İsrail’in Gazze Şeridi’nin yeniden imarında Filistin Yönetimi’nin etkin rol oynamasını istediği belirtilen haberde, Hadi Amr’ın bölgeyi ziyareti sırasında gerçekleştirdiği görüşmelerde bu konunun geniş bir şekilde ele alındığı kaydedildi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar