SİYONİSTLER MESCİDİ AKSA'YA BASKIN DÜZENLEDİ

Müslümanların bayramlarına, kutsal günlerine ve mekanlarına saygı duymayan Yahudi yerleşimcilerden onlarcası arefe günü sabahı erken saatlerde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi. 

Görüntülenme: 85 Tarih: 20 Temmuz 2021 07:29
SİYONİSTLER MESCİDİ AKSA'YA BASKIN DÜZENLEDİ

İşgal güçlerinin bu sabah Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen Yahudi yerleşimcileri korumak için geniş güvenlik önlemleri aldığı, el-Kıbli Mescidi’nin kapılarını kapattığı ve Mescid-i Aksa’nın avlusunda cemaati kovaladığı, Mescid-i Aksa cemaatinden bazı kişileri gözaltına aldığı ifade edildi.
 

İşgal güçlerinin baskın sırasında el-Mervani Musallası üzerinde insansız hava aracı uçurduğu ve baskın boyunca yerleşimcilere eşlik ettiği, Mescid-i Aksa cemaatinin de baskını protesto etmek için yüksek sesle tekbir getirdiği bildirildi.
 

Fanatik Yahudi cemaatlerinin çağrısıyla ve sözde Süleyman Tapınağı’nın yıkılışının yıldönümü olduğu iddiasıyla dün 1500’den fazla Yahudi yerleşimci Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.
 

İşgal güçleri baskın sırasında el-Kıbli Mescidi’nin kapılarını kapattı ve mescidin içindeki cemaati kuşatma altına aldı.
 

Mescid-i Aksa’daki el-Kıbli Mescidi’nin içine göz yaşartıcı bomba atan işgal güçlerinin cemaatten bazı kişileri de gözaltına aldığı kaydedildi.
 

İşgal güçleri, Yahudi yerleşimcilerin baskınını kolaylaştırmak için Mescid-i Aksa cemaatini zorla dışarı çıkardı ve hoparlörlerin kablolarını kesti.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar