ŞEYH İKRİME SABRİ'DEN MESCİDİ AKSA HAKKINDA KRİTİK UYARI

Mescid-i Aksa Hatibi Şeyh İkrime Sabri, işgalci İsrail’in son dönemde baskınları yoğunlaştırarak ve çeşitlendirerek Mescid-i Aksa’nın dini statüsünü değiştirmeye ve emrivaki oluşturmaya çalıştığını söyledi. 

Görüntülenme: 890 Tarih: 20 Temmuz 2021 05:01
ŞEYH İKRİME SABRİ'DEN MESCİDİ AKSA HAKKINDA KRİTİK UYARI

Sabri, bugün Quds Press Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, Pazar günkü baskının daha önce benzeri görülmemiş bir şekilde gerçekleştirildiğine dikkat çekti.

Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskını işgal rejimi başbakanı Naftali Bennett’in bizzat kendisinin yönettiğine işaret eden Sabri, bu durumun yüzlerce fanatik Siyonisti baskına katılmaya teşvik ettiğini belirtti.
 

Bennett’in kendisini güçlü bir lider gibi göstermeye çalıştığını kaydeden Sabri, işgal polisinin baskından bir gün önce murabıtları Mescid-i Aksa’dan çıkardığını ve Eski Belde semtini kuşatma altına aldığını hatırlattı.
 

Ürdün’ün Mescid-i Aksa’yı savunma konusunda siyasi ve diplomatik rolü olduğunu söyleyen Sabri, Mescid-i Aksa’nın sadece Ürdün’e ve Filistin’e değil 2 milyar Müslümana ait olduğunu vurguladı.
 

Mescid-i Aksa’da yaşananlar karşısında Arap ülkelerinin sessiz kalmasını eleştiren Sabri, “Arap ülkeleri ve halkları bugün harekete geçmeyeceklerse ne zaman geçecekler?” diye sordu.
 

Sabri, işgal polisinin dün Mescid-i Aksa’da nöbet tutan kadınlara saldırdığını ve genç erkeklerin Mescid-i Aksa’ya girmelerine izin vermediğini ifade etti.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar