GASIP İSRAİL KADIN MURABITLARA MESCİDİ AKSA'DAN UZAKLAŞTIRMA CEZASI VERDİ

İşgal rejimi mahkemesi dün Kudüslü kadın murabıtlar İsra Ebu Nab ve Ayide es-Saydavi’nin Mescid-i Aksa’dan 6 ay süreyle uzaklaştırılmasına karar verdi. 

Görüntülenme: 63 Tarih: 19 Temmuz 2021 07:32
GASIP İSRAİL KADIN MURABITLARA MESCİDİ AKSA'DAN UZAKLAŞTIRMA CEZASI VERDİ

Kadın murabıtlar Ebu Nab ve es-Saydavi, Yahudi yerleşimcilerin baskınlarına karşı Mescid-i Aksa’da nöbet tuttukları için daha önce de birçok kez gözaltına alınmış ve Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırılmışlardı.
 

İşgal yönetimi geçtiğimiz aylarda aralarında eski esirler, dini ve milli şahsiyetler, kadın ve erkek murabıtlar olmak üzere onlarca kişiye Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezaları verdi.
 

Gözaltılar, uzaklaştırma ve para cezaları ile özellikle Kudüslüleri ve Mescid-i Aksa’da nöbet tutan aktivistleri hedef alan işgal yönetimi, Mescid-i Aksa’yı Yahudi yerleşimcilerin baskınları karşısında savunmasız bırakmayı hedefliyor.
 

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında ikiye bölmek isteyen işgal yönetimi, bu planını hayata geçirecek zemini oluşturmaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.
 

Filistinlileri Kudüs’ten ve özellikle de Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırarak Rahmet Kapısı Musallası bölgesini Yahudileştirmek isteyen işgal yönetiminin son günlerde Kudüslülere yönelik gözaltına alma ve Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma operasyonlarını yoğunlaştırdığı kaydedildi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar