MAHATİR MUHAMMED'TEN FİLİSTİN ÇAĞRISI

Malezya eski Başbakanı Mahathir Muhammed, Filistin’e desteğin sürdürülmesi ve İsrail’in Filistin’deki cinayetlerinin kınanması çağrısında bulundu. 

Görüntülenme: 69 Tarih: 18 Temmuz 2021 08:12
MAHATİR MUHAMMED'TEN FİLİSTİN ÇAĞRISI

Muhammed, Malezya medyasının aktardığına göre, Filistinlilerin 73 yıldır sıkıntı çektiklerini, dünyanın Filistinlilerin yanında durması ve İsraillilerin insanlığa karşı işledikleri suçlardan duyduğu tiksintiyi ifade etmesi gerektiğini söyledi.
 

“Hâlâ İsrail’in ırkçı ayrıma son vereceği günü görmeyi ümit ediyoruz” diyen Muhammed, Filistin’de yaşananların Batı demokrasilerinin ve özgür dünya iddiasında bulunanların çirkin yüzünü ve çifte standardını ortaya koyduğunu bildirdi.
 

Muhammed, “Oturmakla yetinip bunun böyle devam etmesine izin veremeyiz. Filistin için adalet hareketini desteklemeliyiz” diyerek, topraklarına dönmenin Filistinlilerin temel hakları olduğuna işaret etti.
 

Malezya eski Başbakanı bu açıklamaları “Filistin İçin Çalışma Cephesi” (JPAF) kuruluşunun resmi açılış töreninde yaptı.
 

Filistin İçin Çalışma Cephesi’nin üyelerinin çoğunluğunun Filistinliler için iyi bir gelecek talep eden akademisyenler olduğu ve Mahathir Muhammed’in Filistinlilerin de diğer insanlar gibi yaşama hakları olduğunu belirterek yeni kurulan sivil toplum kuruluşunu kutladığı kaydedildi.
 

Muhammed, “Bu kuruluş, hatanın düzeltilmesi girişimidir. Adalet ve insaf talebidir” dedi.

 Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar