TERÖRİST İSRAİL GÜÇLERİ BATI ŞERİA'DA FİLİSTİNLİ GÖSTERİCİLERE SALDIRDI

Batı Şeria'daki Nablus'ta terör rejimi İsrail ordusunun Filistinli protestoculara karşı düzenlediği saldırıda en az 12 kişi yaralandı. 

Görüntülenme: 564 Tarih: 17 Temmuz 2021 05:25
TERÖRİST İSRAİL GÜÇLERİ BATI ŞERİA'DA FİLİSTİNLİ GÖSTERİCİLERE SALDIRDI

El Cezire'ye göre, korsan rejim İsrail ordusu, siyonist yerleşim yerlerine karşı düzenlenen Nablus'un güneyindeki Bita bölgesi sakinlerinin protesto yürüyüşünü dağıtmak için güç kullandı.Saldırıda en az 12 Filistinli yaralandı.

El Cezire ayrıca Nablus'un güneydoğusundaki Osreen bölgesi yakınlarında çatışmalar olduğunu ve işgalci güçler tarafından gerçek mühimmat kullanıldığını bildirdi.

Bu arada Filistin Direniş Hareketi (Hamas) işgal altındaki Kudüs gençlerini Cumartesi günü eski şehrin kapılarında ve şehrin tüm mahallelerinde ve sokaklarında yerleşimcileri protesto etmeye çağırdı.

Direniş grupları bu vahşetlerin sonuçlarına ve yeni bir savaş olasılığına karşı uyarıda bulunurken, ırkçı rejim  İsrail rejiminin Filistinlilere yönelik vahşeti devam ediyor.

Terör rejimi İsrail'in geçen Mayıs ayında Gazze'ye başlattığı ve 12 gün süren savaşta 66'sı çocuk ve 39'u kadın olmak üzere 243 Filistinli şehit olmuş ve yaklaşık 2.000 Filistinli de yaralanmıştı.

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), işgal altındaki Kudüs şehrinde provokatif ve saldırgan tutumlar sergileyen İsrail rejimini, direniş gençlerinin sabrını sınamaması konusunda uyardı. 

Hamas, Kudüs gençlerini, yaklaşan Kurban Bayramı günlerinde Mescidi Aksa’ya baskın yapma planları yapan Yahudi yerleşimcilere karşı mukaddes mekanları himaye etme çağrısında bulundu.

Parstoday

Yorumlar