ABD'DE YAPILAN ANKETİN SONUÇLARI SİYONİSTLERİ ŞOKE ETTİ

Yapılan araştırmalara göre, ABD'deki Yahudilerin %25'i, işgalci İsrail’i, Filistin halkına karşı soykırım uygulayan bir apartheid devleti olarak görüyor. 

Görüntülenme: 142 Tarih: 16 Temmuz 2021 07:00
ABD'DE YAPILAN ANKETİN SONUÇLARI SİYONİSTLERİ ŞOKE ETTİ

Yahudi Seçim Enstitüsü, ABD vatandaşı Yahudi seçmenler üzerinden bir anket çalışması yaptı.

Ankete katılanların %34'ü, İsrail'in Filistinlilere karşı tutumunu, ABD'deki ırkçılığa benzetti.

Aynı şekilde anket verilerine göre, ülkedeki Yahudilerin %25'i, İsrail'in bir apartheid devleti olduğunu düşünürken, %22'si ise İsrail'in Filistinlilere karşı soykırım yaptığı görüşünü destekliyor.

Katılımcıların %61'i iki devletli çözümü savunurken, %19'u Batı Şeria'nın ilhakından, %20'si ise Yahudi ve Filistin devleti olmayan tek bir devletin kurulmasından yana olduğunu ifade etti.

Öte yandan masum sivillere karşı orantısız güç kullanmakta hiçbir sakınca görmeyen hatta daha ileri giderek savaş suçları işleyen Siyonist İsrail, arkasına aldığı Batı desteğini günbegün kaybederken, Gazze Şeridi’ne yönelik barbar saldırıları sonrası uluslararası arenada tepki çekmeye devam ediyor.

Bu bağlamda 15 ABD’li sendika ve dernek, İsrail'i “apartheid devleti” olarak tanımlayan ortak bir bildiriye imza atmıştı.

ABD’li ve uluslararası sendikalar, Filistin halkıyla dayanışma içinde olma, İsrail ürünlerini boykot etme, işgal edilen topraklardaki yatırımları geri çekme ve ırkçılığından dolayı İsrail'i cezalandırmak için yaptırım uygulama çağrısında bulunmuştu.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar