ZİYAD ENNEHALE'DEN SİYONİST İSRAİL'E SERT UYARI

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri, Gazze'deki Filistin direnişinin kullandığı silahların çoğunun ülke içinde yapıldığını söyleyerek diğer ülkelerden Filistin'e silah girişini reddetti. 

Görüntülenme: 177 Tarih: 30 Haziran 2021 08:27
ZİYAD ENNEHALE'DEN SİYONİST İSRAİL'E SERT UYARI

Filistin El'Yovm haber sitesine göre Ziyad el-Nehale, 12 gün süren son savaşa işaretle, "Siyonist düşmanı Gazze'yi herhangi bir işgalden önce binlerce kez düşündürdü, çünkü bu rejim Gazze'ye yönelik saldırının ağır bedelini ödeyeme katlanamaz.'' dedi. 

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri, siyonist rejimin eski Başbakanı Ariel Şaron'un döneminde olduğu gibi istediği zaman Gazze'ye saldırdığı dönemin sona erdiğini söyledi. 

El-Nehale, Filistinlilerin ulusal birliğini 'Kudüs'ün Kılıcı' savaşında (12 gün savaşı) önemli başarılar elde etmedeki en önemli faktörlerden biri olarak görüyordu.

Kudüs'ün Filistinliler için ebedi olarak kalacağını vurgulayan El'Nehale, işgalcilerin Filistin içinde ve dışında herhangi bir terör operasyonu düzenleyebileceği konusunda uyardı ve "Her türlü suikasta Tel Aviv'i bombalayarak karşılık vereceğiz" dedi.

parstoday

Yorumlar