SİYONİST İŞGALCİLER FİLİSTİNLİLERİN ZEYTİN AĞAÇLARINI YAKTI

Batı Şeria’nın Nablus vilayetindeki Beyta beldesinin güneyinde yer alan Subeyh Dağı üzerinde kurulu Evyatar Yahudi Yerleşkesi sakini yerleşimciler meyveli onlarca zeytin ağacını yaktı. 

Görüntülenme: 727 Tarih: 13 Haziran 2021 05:27
SİYONİST İŞGALCİLER FİLİSTİNLİLERİN ZEYTİN AĞAÇLARINI YAKTI

Yerel kaynaklar, Evyatar Yahudi Yerleşkesi’nden bir grup Yahudi yerleşimcinin Beyta beldesi sakinlerinden Kamil Ekra’ isimli çiftçiye ait onlarca zeytin ağacını yaktığını bildirdi.
 

Nablus vilayetindeki Subeyh Dağı’nda Filistinlilere ait topraklar üzerinde gayrimeşru bir şekilde Evyatar Yahudi Yerleşkesi’ni inşa eden Yahudi yerleşimcilerin ihlalleri ve saldırıları devam ediyor.
 

Yahudi yerleşimciler Cuma günü de fanatik haham Shmuel Eliyahu ve Batı Şeria’daki Yahudi Yerleşkeleri Konseyi Başkanı Yossi Dagan öncülüğünde bölgeye baskın düzenleyen onlarca yerleşimciyle birlikte müzik eşliğinde ayin yaptı.
 

İşgal yönetiminin Subeyh Dağı tepesine kurulan yerleşkenin kaldırılması ve Yahudi yerleşimcilerin bölgeye girmelerinin yasaklanması kararına rağmen son dönemde yerleşimcilerin baskınlarının arttığı ifade edildi.
 

Bu arada, Yahudi yerleşimcilerin Subeyh Dağı’nda inşa ettikleri kaçak yerleşke yakınlarında Filistinli gençlerle işgal güçleri arasında çatışmalar yaşanıyor.
 

Geçtiğimiz haftalarda bölgede yaşanan şiddetli çatışmalarda Zekeriya Hamayil, İsa Burhum, Tarık Sanuber ve Muhammed Said Hamayil isimli gençler şehit olmuştu.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar