HAMAS MESCİDİ AKSA İÇİN SEFERBERLİK ÇAĞRISINDA BULUNDU

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Kudüslülerden Yahudi yerleşimcilerin amaçlarına ulaşmalarını engellemek için Mescid-i Aksa’yı ve Eski Belde caddelerini doldurmalarını istedi. 

Görüntülenme: 334 Tarih: 13 Haziran 2021 07:23
HAMAS MESCİDİ AKSA İÇİN SEFERBERLİK ÇAĞRISINDA BULUNDU

Hamas’ın Kudüs sözcüsü Muhammed Hammade, bugün konuyla ilgili yaptığı açıklamada, önümüzdeki Salı gününün Mescid-i Aksa’da nöbet ve seferberlik günü, işgale karşı direniş ve öfke günü ilan edilmesi çağrısında bulundu.
 

Kudüs halkına seslenen Hammade, Kudüslülerin diğer halklara işgale karşı direnişin nasıl yapılacağını öğrettiğini ve işgalcilerin kentin kimliğini değiştirmesine izin vermediğini söyledi.
 

Hammade, işgal rejiminin yok olmaya mahkum rejimin bayraklarıyla Kudüs’ün caddelerini ve sokaklarını kirletmeleri için Yahudi yerleşimci sürülerini yeniden serbest bıraktığını belirtti.
 

Mescid-i Aksa Hatibi Şeyh İkrime Sabri de Mescid-i Aksa’yı savunmanın akideyi savunmak olduğunu kaydederek, Mescid-i Aksa’da baskınlara karşı nöbet tutanın dini bir vecibeyi yerine getirmiş olacağını ifade etti.
 

İşgal polisi Cuma günü Bayrak Yürüyüşü’nün Eski Belde semtinde sağcı partilerin organizasyonuyla ve önceden belirlenecek bir güzergahta yapılmasını onayladı.
 

İşgal rejiminde yayınlanan Israel Hayom gazetesi, işgal polisinin Bayrak Yürüyüşü’nün Salı günü yapılmasına izin verdiğini, yürüyüşe katılanların Eski Belde caddelerinde dolaşıp Burak Duvarı’na ulaşacaklarını yazdı.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar