KUDÜS SERİYYELERİ MÜCAHİTLERİ KUDÜS'ÜN KILICI SAVAŞININ BİLİNMEYEN YÖNLERİNİ ANLATTI

Filistin İslami Cihad Hareketinin askeri kanadı olan Kudüs Tugayları, Şehit Süleymani'nin direnişe verdiği sarsılmaz destekteki önemli rolünü takdir etti. 

Görüntülenme: 563 Tarih: 12 Haziran 2021 14:24
KUDÜS SERİYYELERİ MÜCAHİTLERİ KUDÜS'ÜN KILICI SAVAŞININ BİLİNMEYEN YÖNLERİNİ ANLATTI

Filistin İslami Cihad Hareketinin askeri kanadı olan Kudüs Tugaylarından bir grup savaşçı, Unews’e verdiği röportajda, Kudüs’ün Kılıcı Savaşının bazı sırlarına değindi.

Kudüs Tugayları şu açıklamalarda bulundu: ‘Kudüs’ün Kılıcı Savaşı sırasında, Kasım füzesi de dahil olmak üzere yeni ve gelişmiş füzeler fırlatıldı. Kasım füzesine, direnişi destekleyen ve cani Siyonist düşmanla mücadelede hiçbir çabadan kaçınmayan Şehit Kasım Süleymani’nin onuruna bu isim verildi. Bugün Filistin direnişi, Şehit Süleymani'nin çabaları sayesinde düşmana acı darbeler indiriyor.

Suikastlar geri dönerse, Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreterinin dediği gibi, Kudüs Tugayları, bitirdikleri yerden yani Tel Aviv'den başlayacaklardır. Tanksavar birliklerinin çoğunun İran’ın askeri danışmanları tarafından eğitildiğini herkes biliyor ve bu bir sır değildir. Siyonist düşman savaş boyunca, tanksavar birliklerinden kendisini sakladı.

Kudüs’ün Kılıcı Savaşı'nda topçu silahları aktif rol oynayarak Gazze yakınlarındaki tüm askeri mevzileri ateşe verdi. İran İslam Cumhuriyeti liderliğindeki Direniş Ekseni olmasaydı, Kornet füzesi Gazze'ye ulaşamazdı. Kırmızı çizgiler yok. İmam Hamanei ve Seyyid Hasan Nasrallah'ın Kudüs’ün Kılıcı savaşına gösterdiği özel ilgi, Kudüs'ün ve Filistin'in kurtuluşunun direnişin önceliği olduğunu kanıtlıyor. İran'a ve halkına Filistin direnişini desteklediği için teşekkür ediyoruz, onların Kudüs'ün Kılıcı savaşındaki çabaları sonuç verdi. İran, ilmi, teknolojik ve silah desteği sağladı. Kara saldırısından bahsedilmeye başlar başlamaz düşmanı ateşe verdik. İran bize Kornet füzesini ulaştırdı.’

Kudüs’ün Kılıcı savaşında topçu birliğinin askerlerinden biri olan "Ebu Musab" şunları söyledi: ‘Topçu silahları, Kudüs Tugayları savaşçılarının sahip olduğu en önemli silahlardan biridir. Topçu silahları, Kudüs Tugaylarının savaşında bir dönüm noktası olarak kabul edilir. Havan fırlatıcıları Asaf el-Makul savaşının son üç gününde mevcuttuysa, bunlar Kudüs’ün Kılıcı savaşının ilk anından itibaren mevcuttu.

Düşman aptallık yaparsa veya Gazze'deki komutanlardan herhangi birini hedef alırsa, topçu silahları her hedefi vurmaya hazırdır.’

Kudüs Tugaylarının tanksavar birliğinin savaşçılarından biri olan Ebu Muhammed de şu ifadelerde bulundu: ‘Tanksavar silahı, Kudüs’ün Kılıcı savaşında Kornet füzesi ateşleyen ve düşmanın tüm denklemlerini alt üst eden en önemli silahlardan biriydi.

Düşman savaş sırasında ortadan kaybolmuştu. Kara saldırısıyla ilgili olarak, işgalcilerin her türlü ilerlemesini durdurmak için önceden belirlenmiş bir plan hazırlandı ve onları hareket eder etmez hedef almaya hazırdık.’

Ebu Muhammed, Kornet silahının gücüne işaret ederek şunları söyledi: ‘Kornet, 500 metre derinlikteki hedefleri avlama gücüne sahiptir.

İran İslam Cumhuriyeti'ne ve Direniş Eksenindeki kardeşlerimize, bize silah ulaştırdıkları ve düşmanın burnunu yere sürtmemizi sağladıkları için teşekkür ederiz.’

Kudüs Tugayları savaşçılarından Ebu el-Velid de şunları söyledi: ‘Kasım füzesine, direnişi destekleyen ve cani Siyonist düşmanla mücadelede hiçbir çabadan kaçınmayan Şehit Kasım Süleymani’nin onuruna bu isim verildi. Bu füze, yakın bölgelerdeki Siyonist militan topluluklarını hedef almak için üretildi.

Bugün Gazze'deki Filistin direnişi, Siyonist düşmanı ateş altına alıyor ve bu başta Allah’ın lütfu, sonra da savaşçıları silah ve mühimmatla donatmak için gece gündüz çalışan Şehit Süleymani'nin çabaları sayesindedir.

İmam Hamanei ve Seyyid Hasan Nasrallah'ın özel çabaları Filistin'in direnişinin öncelik olduğunu gösteriyor. Gazze 15 yıldır kuşatma altında ve başta, direnişin destekçisi olan ve ona ilmi, teknolijik, eğitim ve silah desteği veren İslam Cumhuriyeti olmak üzere direniş ve direniş ekseni bu yarımımları sağlayana kadar, hiçbir ekipman veya tesis mevcut değildi. Bugün Cornet'in Gazze'ye ulaştığını ve Kudüs Tugayları’nın bunu Siyonist düşmanın Şeyh Cerrah mahallesinde ve Kudüs şehrinde işlenen suç ve cinayetlere karşılık olarak kullandığını görüyoruz. İran İslam Cumhuriyeti'ne ve halkına Filistin direnişini ve Filistin halkını desteklediği, mühimmat ve mali destek sağladığı için teşekkür ediyoruz. Bu çabalar, daha önceki savaşlarda olduğu gibi, Kudüs’ün Kılıç Savaşı'nda da meyvelerini verdi.

Kudüs Tugayları, diğer Filistin direniş grupları gibi, ister Kudüs'te, ister Şeyh Cerrah veya Salvan mahallelerinde, Batı Şeria, Gazze ve Filistin'in herhangi bir yerinde olsun her yerde Filistin halkını destekliyor. Düşmana mesajımız, hazır olduğumuz ve anlaşmanın herhangi bir ihlalinin ardından Kudüs Gücü ve Filistin direnişinin tepkisinin geleceğidir. Kudüs Gücü her zaman Filistin halkını desteklemiştir ve Siyonist düşmanın Filistin halkının kanını görmezden gelmesine izin verilmeyecektir.

Suikastlar geri dönerse, İslami Cihad Genel Sekreteri'nin dediği gibi, Kudüs Gücü savaşa Tel Aviv'de bitirdiği yerden başlayacak ve Filistinlilerin kanı konusunda kırmızı çizgi olmayacaktır.’ 

rasthaber

Yorumlar