KASSAM TUGAYLARINDAN BİTCOİN AÇIKLAMASI

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugayları, Kudüs Kılıcı Operasyonu’nda işgal ordusunu mağlup eden Filistin direnişini, dijital para olan Bitcoin ile destekleme çağrısında bulundu. 

Görüntülenme: 709 Tarih: 02 Haziran 2021 20:17
KASSAM TUGAYLARINDAN BİTCOİN AÇIKLAMASI

Kassam Tugayları’na yakın haber kaynaklarında neşredilen açıklamada, Allah yolunda harcanan emeğin ve hak uğrunda verilen mücadelenin önemi üzerinde durulurken, ayrıca açıklamada, “Kolay da olsa zor da olsa sefere çıkın ve mallarınızla canlarınızla Allah yolunda cihad edin. Bilirseniz, bu sizin kendi iyiliğinizedir.” mealindeki ayete yer verildi.

Açıklamada, bağışlarını kripto para kullanarak yapmak isteyen yardımseverlerin, “fund.alqassam.ps” linkini tıklayarak bağışlarını yapabileceği belirtilerek, “Filistin direnişini desteklemekte payınız olsun.” ifadeleri kullanıldı.

Siyonist lobilerin uykularını kaçıran, yüreklerine korku salan ve bir asırdan fazladır kurdukları planları suya düşüren Kassam Tugayları, Gazze Şeridi’ne yönelik son saldırılarda fırlattığı füzeler ve vurduğu hedeflerle işgal ordusunu derinden sarstı. 

Siyonist işgal rejiminin barbar saldırılarına karşılık veren Kassam Tugayları, işgal rejiminin askeri üslerine binlerce füze fırlatmayı başardı. Yerel kaynaklar, bu sırada İsrail'e 4 bin roket atıldığını belirtiyor.

İsrail güvenlik uzmanları, Hamas'ın ve askeri kanadının, askeri faaliyetlerini ve operasyonlarını finanse etmek için elektronik para birimi Bitcoin’i kullanmaya başvurmasından duydukları derin endişeyi dile getirdi.

İsrail merkezli Yediot Aharonot gazetesine, İsrail güvenliğinin, Kassam Tugayları'nın finansal hattını elektronik süreçle güçlendirmesinin yanı sıra elektronik paralarla bağış kabul etme kararını endişeyle karşıladığını ve bu kararı stratejik olarak nitelendirdiğini bildirdi.

Öte yandan Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugayları, ilk kez Ocak 2019’da Filistin direnişine sanal para Bitcoin ile destek talebinde bulunmuştu.

Konu hakkında Telegram uygulamasındaki hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, Filistin direnişine sanal para Bitcoin ile destek verilmesi için çağrı yapmıştı.

Siyonist İsrail rejimi, İslam alemi, insan hakları savunucusu örgütler ve uluslararası kurumların Filistin direnişine destek için yaptığı bağışların, Kassam Tugayları'na ulaşmasını engellemesi üzerine Bitcoin ile bağış kabul etme kararı alındığı belirtiliyor.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar