SALİH EL ARURİ'DEN KARA HAREKATI AÇIKLAMASI

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkan Yardımcısı Salih el-Aruri, işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne kara operasyonu düzenlemesinin İsrail için felaket olacağını ve çatışmanın dengelerini değiştireceğini söyledi. 

Görüntülenme: 224 Tarih: 15 Mayıs 2021 18:55
SALİH EL ARURİ'DEN KARA HAREKATI AÇIKLAMASI

Salih el-Aruri, el-Aksa televizyonuna verdiği röportajda, Filistin direnişinin düşmana sürpriz yapma gücüne sahip olduğunu, elinde şu ana kadar kullandığından çok daha güçlü silahların bulunduğunu ifade etti.
 

İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın kara savaşına hazırlığının füze gücünün çok daha ötesinde olduğuna dikkat çeken el-Aruri, kara operasyonunun işgal rejimi için felaket olacağını ve kara savaşının sonunda dengelerin tamamen değişeceğini belirtti.
 

Salih el-Aruri, direniş güçlerinin bugüne kadarki dönemde böyle bir kara savaşına hazırlandığına işaret etti.
 

Filistin direnişinin her türlü aracı kullanarak uzun soluklu bir savaş verdiğini ifade eden el-Aruri, Batı Şeria, Gazze Şeridi ve 1948 topraklarındaki cephelerin birbirini tamamlamasının “zaferin anahtarı” olduğunu vurguladı.
 

Filistin halkının direnişinin işgalcilerin Şeyh Cerrah Mahallesi’ndeki ihlallerini durdurduğunu kaydeden el-Aruri, Filistin halkının zaferi için çeşitli çevrelerle görüşmelerini sürdürdüklerini ve kendilerine ulaşan teklifleri değerlendirdiklerini söyledi.
 

Salih el-Aruri, “Halkımızın çıkarlarını korumak için sorumluluk duygusuyla hareket ediyoruz” dedi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar