İSMAİL HENİYYE: FİLİSTİN DİRENİŞ GÜÇLERİ İŞGALCİ İSRAİL'E KARŞI MÜCADELEDE KARARLIDIR

Filistin İslami Direniş Hareketi'nin (Hamas) siyasi bürosu başkanı, Siyonist rejimin saldırılarında İzzeddin El Kassam'ın bazı komutanlarının şehit olmasıyla ilgili olarak, Filistin direniş güçleri işgalci İsrail'e karşı mücadelede kararlıdır ve direnişini ve misillemesini sürdürecektir'' dedi. 

Görüntülenme: 241 Tarih: 13 Mayıs 2021 18:03
İSMAİL HENİYYE: FİLİSTİN DİRENİŞ GÜÇLERİ İŞGALCİ İSRAİL'E KARŞI MÜCADELEDE KARARLIDIR

İRNA ajansına göre, Heniyye, şehit Basım İsa'yı cihat yolunda şehit olmayı hak eden cesur ve mücahit bir komutan olarak anarak, "Filistin liderlerinin ve çocuklarının cesaretinin kanı, Gazze'nin Kudüs'ün kalkanı olduğunu ispatlamıştır.'' dedi. 

Heniyye,  "Siyonist düşmanla çatışma hala güçlü ve Gazze'deki halkımızı savunmaya devam edeceğiz" dedi.

Heniyye, "Komutan şehit düştüğünde, arkasında direnişin bayrak taşıyıcıları olan ve son zafere, Filistin topraklarının kurtuluşuna ve mültecilerin geri dönüşüne kadar faaliyetlerine devam edecek uzun bir lider ve komutanlar var.'' dedi. 

Hamas sözcüsü Fevzi Berhum da, Siyonist düşmanın ve onun eli kanlı liderlerinin Gazze Şeridi'ndeki Mücahidlerin komutanı Basım İsa ve yanındakilerin  bir kısmına yönelik suikastın bedelini ödemeye hazır olmaları gerektiğini söyledi.

Berhum, "Birkaç Hamas komutanının şehid edilmesi, hareketin düşmanla şiddetli bir savaş yürütme kararlılığını azaltmaz" dedi.

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, birkaç saat önce yaptığı açıklamada, aralarında Bassem İsa Ebu İmad'ın da bulunduğu birçok komutanının Siyonist rejimin hava saldırılarının ardından şehit olduğunu duyurdu.

parstoday

Yorumlar