HAMAS'TAN MESCİDİ AKSA ÇAĞRISI

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), Kudüs, 48 Toprakları ve Batı Şeria’da son derece kısıtlı imkanlar altında işgal güçlerine karşı tarihi bir mukavemet gösteren Filistinlileri selamlayarak, Gazze’deki direniş gruplarının başlattığı “Kudüs Kılıcı” savaşının sürdürüleceği mesajını verdi. 

Görüntülenme: 281 Tarih: 12 Mayıs 2021 08:34
HAMAS'TAN MESCİDİ AKSA ÇAĞRISI

Bir avuç mücahidiyle İslam ümmetinin izzet ve onurunu müdafaa eden Hamas hareketinin Kudüs sözcüsü Muhammed Hammade, yaptığı basın açıklamasında, tüm Filistinlilere bayram namazını Mescidi Aksa’da kılma çağrısı yaparken, ayrıca bayramdan sonraki ilk cumanın da direniş ve ribat günü olacağını ilan etti.

İşgal altındaki topraklarında destan yazan Filistin halkına seslenen Hamaslı yönetici Hammade, “Mescidi Aksa’da toplanmanız, şanlı Gazze'deki aziz şehitlerin kanına bir sadakat ahdidir. Bayram namazında ilk kıblemizde bulunmanız, kurtuluş mücadelesinin devam ettiğinin ve Mescidi Aksa’yı yalnız bırakmayacağınızın delili olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca sabah namazlarının Aksa’da kılınmasının önemine değinen Hammade, “Büyük Şafak” (sabah namazı) etkinliğinin yeniden canlandırılması gerektiği belirtti.

İşgalci siyonist güçlerin Gazze'ye yönelik olarak başlattığı insanlık dışı savaş üçüncü gününe girdi. Filistinli kaynaklarda yer alan anlık verilere göre, işgal güçlerinin Gazze'ye yönelik insanlık dışı saldırılarında şehit edilenlerin sayısının 53'e, yaralananların sayısının ise 320'ye çıktığı haber verildi. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar