UNICEF YEMEN'DE YARDIM FAALİYETİ ADI ALTINDA SİYONİST İSRAİL'İN PROPAGANDASINI YAPIYOR

Yemen'in el-Hudeyde eyaletindeki yerel yetkililer, Filistin yerine Siyonist rejimi tanıtma planlarını içeren yüzlerce UNICEF bağış paketine el koydu. 

Görüntülenme: 126 Tarih: 03 Mayıs 2021 14:57
UNICEF YEMEN'DE YARDIM FAALİYETİ ADI ALTINDA SİYONİST İSRAİL'İN PROPAGANDASINI YAPIYOR

El-Hudeyde eyaletindeki yerel yetkililer, işgalci Siyonist rejimi resmi olarak tanıyan haritaların bulunduğu 786 okul bağış çantasına el koydu.

El-Mesire haber ajansının bildirdiğine göre UNICEF, el-Hudeyde vilayetindeki Yemenli öğrencilere çanta ve haritalar dağıtmayı planlıyordu, ancak sevkiyat el-Hudeyde eyaleti polis şefi Mehdi el-Kehlani ve görevli amir Cabir el-Razihi'nin katılımıyla ele geçirildi.

Cabir el-Razihi bu konuda yaptığı açıklamada, "Bu tür sevkiyat ilk defa tespit edilerek el konulmuyor; bu geçmişte de gerçekleşmişti." dedi.

El-Razihi, yaptığı açıklamanın devamında şöyle dedi: "Söz konusu kuruluşların Yemen halkına yardım etmek adına yürütülen bu tür eylemleri, ABD ve İsrail gibi küresel müstekbir güçlere hizmet etmek için düşmanca faaliyetler doğrultusunda gerçekleştirilmektedir."

El-Razihi son olarak şöyle dedi: "Kuruluşların, özellikle de UNICEF'in bu tehlikeli ve düşmanca eylemi, Yemenli çocuklara Siyonist rejimi tanıma kültürünü aşılamaya çalışmanın bir başlangıcıdır. Böylece Yemenli gelecek nesiller, Siyonistlerle ilişki kurma kültürüne sahip olmaları sağlanacaktır."

rasthaber

Yorumlar