HİZBULLAH'IN GELİŞTİRDİĞİ YENİ YÖNTEMLER SİYONİST ORDUYU KORKUTUYOR

Terör rejimi İsrail ordusu komutanları bir toplantıda Lübnan Hizbullahı'nın işgal altındaki Filistin sınırlarına ulaşmanın yeni yöntemlerine ilişkin endişelerini dile getirdi. 

Görüntülenme: 156 Tarih: 29 Nisan 2021 15:04
HİZBULLAH'IN GELİŞTİRDİĞİ YENİ YÖNTEMLER SİYONİST ORDUYU KORKUTUYOR

İRNA'nın haberine göre, işgal altındaki bölgelerin kuzey bölgelerindeki siyonist İsrail ordusu komutanları, Genelkurmay Başkanı Avio Kohavi ile yaptıkları toplantıda Lübnan  Hizbullahı'nın İsrail'in işgalindeki Filistin sınırlarına ulaşmak için çabaladığını ve bunun  Siyonist rejimin istihbarat servislerince tehdit olarak kabul edildiğini söylediler. 

İbranice yayın yapan web sitesi Walla'nın haberine göre, Lübnan Hizbullah'ı dağlar ve engebeli ve erişilemeyen bölgeler dahil olmak üzere yeni rotalar ve eksenler kullanarak işgal altındaki topraklarla daha önce kullanmadığı sınır bölgelerine ulaşmak için çabalıyor. 

Habere göre,  Hizbullah daha önce İsrail güçleri ve sınır bölgelerindeki faaliyetleri hakkında bilgi toplamak için yerel çobanların yanı sıra keşif ekiplerini kullandı, ancak son zamanlarda yeni yöntemler kullandı.

Siyonist ordu komutanları ayrıca ''Hizbullah'ın Siyonist ordu güçlerine engel oluşturmaya yönelik geniş ve yeni bir düşüncesi ve planı var.'' dediler.

Walla web sitesine göre, ''ırkçı İsrail ordusu, Hizbullah'ın güçlerini çatışmaya sokmak için savaşçı düşüncesini geliştirdiği sonucuna vardı. Bir bakıma Siyonist ordusunun Lübnan sınırına yakın yerleşim yerleri ve üsleri için gerçek bir tehdittir.''

parstoday

Yorumlar