GAZZELİ BİR YETİMİN AYLIK İHTİYACINI KARŞILAMAK İSTER MİSİNİZ?

 

Görüntülenme: 3806 Tarih: 25 Nisan 2021 15:53
GAZZELİ BİR YETİMİN AYLIK İHTİYACINI KARŞILAMAK İSTER MİSİNİZ?

Gazze(Filistin)-Lübnan-Yemen Halkları ile Dayanışma İnisiyatifi 'nin sosyal medya hesabından yapılan duyuruda, müminlere Gazzeli bir yetimin aylık-yıllık masrafını karşılama çağrısı yapıldı.
Mübarek Ramazan ayını idrak etmeye başladığımız bugünlerde, Gazze-Lübnan-Yemen Halkları İle Dayanışma İnisiyatifi, Gazzeli yetimlerle ilgili olarak Türkiye kamuoyuna şu çağrıda bulundu:
'Bismillahirrahmanirrahim
'...Ki onlar, bolluk ve darlıkta mallarını Allah yolunda harcarlar...' (Âl-i İmrân Suresi 134)
'Kalbinin yumuşamasını ve hacetinin görülmesini sever misin? Yetime merhamet et, onun başını oksa ve ona yediğinden yedir. Kalbin yumuşar ve hacetine erişirsin.' (Hadisi Şerif)
Sizleri; Siyonist ve emperyalist saldırı ve abluka altında 16 yıldır yaşam mücadelesi veren izzetli ve direnişçi Gazzeli kardeşlerimizin yetimlerine sahip çıkmaya davet ediyoruz. Bir yetimin aylık masrafı 500 TL yıllık masrafı ise 6 bin TL'dir. Ayrıca herkesin imkanı dahilinde vereceği hayırları da kabul etmekte ve Gazzeli yetimlerin ihtiyacı için kullanmaktayız. Lübnan İslami Direniş Hareketi'nin tekellüfü altındaki Gazzeli yetimlerin aylık- yıllık masraflarını karşılamak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.'
GAZZE (FİLİSTİN)-LÜBNAN-YEMEN HALKLARI İLE DAYANIŞMA İNİSİYATİFİ

Yorumlar