İMAM HAMENEİ DİRENİŞÇİ ALİM ŞEYH AHMED ZEYN İÇİN TAZİYE MESAJI YAYINLADI

İmam Hamanei, Lübnan'daki Müslüman Alimler Meclisi Mütevelli Heyeti Başkanı'nın vefatı üzerine Lübnan'daki Hizbullah Genel Sekreterine taziye mesajı gönderdi. 

Görüntülenme: 895 Tarih: 04 Mart 2021 19:09
İMAM HAMENEİ DİRENİŞÇİ ALİM ŞEYH AHMED ZEYN İÇİN TAZİYE MESAJI YAYINLADI

İmam Hamenei,  dün Lübnan Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah'a, Şeyh Ahmed Ez-Zeyn'in vefatı münasebetiyle gönderdiği taziye mesajında, merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve öğrencilerine de sabırlar diledi. 

İmam Hamanei mesajında, merhum Şeyh Ahmed Ez-Zeyn'in her zaman rahmetli İmam Humeyni'nin  hareketini desteklediğini, her zaman  bir mücahid alim bilinciyle sorumluca hareket ettiğini ve siyonizm ve emperyalizmle mücadelede en ön safta olduğunu belirterek hiç bir zaman direniş tarihi hatıralarından onun isminin silinmeyeceğini bildirdi. 

İmam Hamanei merhumun vefatı münasebetiyle Lübnan halkına, özellikle Lübnanlı Müslüman alimlere taziyelerini bildirdi.

Şeyh Ahmed Ez-Zeyn  Lübnanlı bir Sünni alim ve Seyda şehrinde eski bir din yargıcı ve Lübnan Müslüman Ulema Derneği mütevelli heyeti başkanıydı.

Bölgedeki anti-Siyonist mücadeledeki tutumu ile tanınan ve direnişi Kudüs'ü özgürleştirmenin tek yolu olarak gören Şeyh Ahmed ez'Zeyn,  terör rejimi tarafından da suikasta uğramıştı.

rasthaber

Yorumlar