İŞGALCİ İSRAİL ASKERLERİ BIÇAKLAMA GİRİŞİMİNDE BULUNDUĞU İDDİASIYLA FİLİSTİNLİ BİR GENCİ ESİR ALDI

İşgal ordusunun bugün öğle saatlerinde Filistinli bir genci geçen hafta Nablus’un güneyindeki Yitzhar Yahudi Yerleşkesi Kavşağı’nda bıçaklama eylemi girişiminde bulunduğu iddiasıyla gözaltına aldığı belirtildi. 

Görüntülenme: 236 Tarih: 01 Mart 2021 19:17
İŞGALCİ İSRAİL ASKERLERİ BIÇAKLAMA GİRİŞİMİNDE BULUNDUĞU İDDİASIYLA FİLİSTİNLİ BİR GENCİ ESİR ALDI

İşgal rejiminde yayınlanan gazetelerden Maariv’in bildirdiğine göre, işgal ordusu peşine düştüğü Filistinli genci Cenin’e bağlı Salim köyünde gözaltına aldı.
 

İşgal ordusu, adı açıklanmayan Filistinli gencin kavşakta otobüs bekleyen bir Yahudi yerleşimciye bıçakla saldırdığını ve yerleşimciyi bıçaklama girişiminde bulunduğunu, daha sonra olay yerinden kaçmayı başardığını öne sürdü.
 

İşgal rejimi medyası, Çarşamba günü konuyla ilgili yayınladığı haberde, Nablus’un güneyinde Filistinli bir gencin sabah saatlerinde bir yerleşimciyi bıçaklama girişiminde bulunduğunu iddia etmişti.
 

İşgalcilere ait “0404” sitesi, Nablus’un güneyindeki Yitzhar Yahudi Yerleşkesi Kavşağı’nda Filistinli bir gencin bıçak çekerek bir yerleşimciyi bıçaklamaya çalıştığını yazdı.
 

Haberde, Yahudi yerleşimcinin yaralanmadan kurtulmayı başardığı, Filistinli gencin de Nablus’un güneyindeki Havara beldesine doğru kaçtığı belirtildi.
 

İşgal rejimi medyası, işgal ordusunun Filistinli genci yakalamak amacıyla operasyon başlattığını kaydetmişti.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar