İŞGALCİ İSRAİL ASKERLERİ FİLİSTİNLİ 3 GENCİ ESİR ALDI

İşgal güçleri dün öğleden sonra işgal altındaki Kudüs kentinde Yahudi yerleşimcilerin saldırdığı Filistinli bir kadını koruyan üç genci gözaltına aldı. 

Görüntülenme: 203 Tarih: 28 Şubat 2021 21:01
İŞGALCİ İSRAİL ASKERLERİ FİLİSTİNLİ 3 GENCİ ESİR ALDI

Avukat Hamza Kuteyne, işgal güçlerinin Filistinli gençleri Kudüs’ün Nablus Caddesi’nde Yahudi yerleşimcilerin saldırısına uğrayan bir kadını korudukları için gözaltına aldığını söyledi.
 

Kuteyne, işgal güçlerinin her zaman olduğu gibi hızlı bir şekilde olay yerine intikal ettiğini ve Filistinli gençleri gözaltına aldığını, kadına saldıran Yahudi yerleşimcilere ise hiçbir şey yapmadığını ve gitmelerine izin verdiğini ifade etti.
 

İşgal güçlerinin Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı savunmalarına engel olmak için Kudüslülere yoğun baskı uyguladığı ve kent sakinlerinden bazılarının onlarca kez gözaltına alındığı ya da ifade vermeye çağrıldığı kaydedildi.
 

İşgal güçlerinin gözaltına aldığı Kudüslülere ve özellikle gençlere Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma ve ev hapsi cezaları verdiği, bu şekilde Mescid-i Aksa’yı Yahudi yerleşimcilerin baskınları karşısında savunmasız bırakmayı amaçladığı belirtildi.
 

İşgal güçleri dün ayrıca Mecid-i Aksa’ya baskın düzenleyerek Filistinli bir genç kızı gözaltına aldı. Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Filistinli genç kızı Mescid-i Aksa’nın avlusunda er-Rahme Kapısı Namazgâhı civarında gözaltına aldığını söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar