FİLİSTİN DAVASININ YILMAZ MÜCAHİDİ ENİS NAKKAŞ'IN VEFATI DOLAYISIYLA İRAN BİR TAZİYE MESAJI YAYINLADI

İslami İran Dışişleri Bakanlığı bir bildiri yayımlayarak, Lübnanlı mücahit Enis Nakkaş’ın vefatı dolayısıyla taziye dileklerini iletti. 

Görüntülenme: 482 Tarih: 23 Şubat 2021 19:30
FİLİSTİN DAVASININ YILMAZ MÜCAHİDİ ENİS NAKKAŞ'IN VEFATI DOLAYISIYLA İRAN BİR TAZİYE MESAJI YAYINLADI

Dışişleri Bakanlığı yayımladığı bildiride, Lübnanlı seçkin uzman ve Filistin ve direniş yolunun yılmaz mücahidi Enis Nakkaş’ın vefatı dolayısıyla taziye dileklerini iletti.

Bildiride, Filistin ülküsünü savunan eski asker Enis Nakkaş’ın derin düşünceli olması, İran İslam inkılabı ve önderi ve İran İslam Cumhuriyeti nizamının kurucusu İmam Humeyni’ye -ks- büyük ilgi duymasına sebebiyet verdiği belirtildi.

Dışişleri Bakanlığı bildiride, Enis Nakkaş İran İslam inkılabı zafere kavuştuktan sonra İslami İran’ın inkılapçıları ile siyonist rejim karşıtı direniş cephesi mücahitleri arasında bir bağlantı halkası olduğunu ve düşmanların İran’a karşı devlet terörü ve iktisadi terörüne karşı her daim İran milletini savunduğunu vurguladı.

Dışişleri Bakanlığı bildiride, Enis Nakkaş’ın vefatı dolayısıyla başta Lübnan, Filistin ve Suriye olmak üzere bölgede İslami direniş ailesinin tüm üyelerine başsağlığı diledi.

Ömrünün büyük bir bölümünü siyonist rejimle mücadele yolunda harcayan Fetih hareketinin eski üyesi ve Lübnanlı mücahit Enis Nakkaş Pazartesi günü Suriye’nin başkenti Şam’da henüz 70 yaşındayken hayata gözlerini yumdu.

Nakkaş’ın naaşı bugün Şam’dan Beyrut’a intikal ettirildikten sonra bu kentte toprağa veriliyor.

parstoday

Yorumlar