GAZZE İÇİN ACİL YARDIM SEFERBERLİĞİ ÇAĞRISI: KUMANYA BEDELİ 200 TL

Gazze(Filistin)-Lübnan-Yemen Halkları İle Dayanışma İnisiyatifi'nin sosyal medya hesabından yapılan duyuruda, tüm yardım kuruluşlarına Gazze için acil yardım seferberliği başlatma çağrısı yapıldı. İnisiyatif kendi dağıtacağı kumanya bedelini 200 TL olarak belirledi. 

Görüntülenme: 743 Tarih: 23 Şubat 2021 19:08
GAZZE İÇİN ACİL YARDIM SEFERBERLİĞİ ÇAĞRISI: KUMANYA BEDELİ 200 TL

BM Filistinlilere Yardım Ajansı'nın (UNRWA) Siyonist abluka altında yaşayan ihtiyaç sahibi Gazzeli mültecilere yaptığı gıda yardımını durdurmasının ardından, Gazze (Filistin)-Lübnan-Yemen Halkları İle Dayanışma İnisiyatifi, Türkiye kamuoyuna şu önemli çağrıda bulundu:
'Bismillahirrahmanirrahim
'...Ki onlar, bolluk ve darlıkta mallarını Allah yolunda harcarlar...' (Âl-i İmrân Suresi 134)
16 yıldır Siyonist rejimin saldırı ve ablukası altında yaşam mücadelesi veren izzetli ve direnişçi Gazze halkına bir darbe de BM vurdu.
UNRWA yoksulluk içinde yaşayan Gazzeli mültecilere yaptığı gıda yardımını kestiğini duyurdu.
Biz, Türkiye kamuoyunu bir an önce Gazze için acil yardım seferberliğine davet ediyoruz. Bu çerçevede inisiyatif olarak ilk yardımları ulaştırmak üzere bir kumanya bedelini 200 TL olarak belirledik.
Tüm duyarlı kardeşlerimizden, ekmeklerini Gazzeli kardeşlerimizle bölüşmek üzere bu salih amele destek vermelerini talep ediyoruz.
Gayret Bizden Tevfik Allah'tandır.
Not: Bildiğiniz gibi biz daha önce 2 defa Gazzeli ihtiyaç sahibi şehit ailelerine (dul ve yetimlere) sizlerin hediyelerini ulaştırmıştık.
GAZZE (FİLİSTİN)-LÜBNAN-YEMEN HALKLARI İLE DAYANIŞMA İNİSİYATİFİ
23/02/2021

Yorumlar